02.10.2012

Simon Beckett - Zapisane w kościach

Tytuł: "Zapisane w kościach"
Autor: Simon Beckett
Ilość stron: 278
 Seria: Dr David Hunter 2
Wydawnictwo: Amber
Kategoria: kryminał/thriller
"Zapisane w kościach" to kontynuacja powieści "Chemia śmierci", ale tak naprawdę można zacząć czytanie od obojętnie której książki.

David Hunter antropolog sądowy udaje się na maleńką wyspę Runę. Został tam wezwany, by zbadać spalone szczątki, które tam znaleziono. Stwierdzono, że było to zwykłe samobójstwo, ale David dowiódł, że jest inaczej. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest ktoś z wyspy, tylko kto?


Bardziej podobała mi się pierwsza część czyli "Chemia śmierci". Tam byłam zafascynowana i przerażona od pierwszej strony, a tutaj wciągać zaczęło mnie po 50 stronach.
Temat książki jest bardzo fajny, bo dotyczy ognia. Po przeczytaniu znowu dowiedziałam się czegoś nowego.
Dotychczas nie zdawałam sobie sprawy jak wygląda śmierć w ogniu. Myślałam, że człowiek pali się cały, ale jak się okazuje nie zawsze.  Jeżeli zastanawiacie się co pali się pierwsze i jaka temperatura jest potrzebna to odpowiedzi znajdziecie w tej właśnie książce.

Dla mnie jest to wyśmienity kryminał, bo akcja i tajemnica jest dosłownie do ostatnich stron. Chociaż jest to dopiero druga moja powieść tego autora na pewno sięgnę po jeszcze inne. Polubiłam styl pisania Becketta, to jak buduje napięcie. Kocham tę nieprzewidywalność, nagłe zwroty akcji oraz to, że mimo bardzo się starałam nie rozwiązałam zagadki.

Ocena: 9/10

3 komentarze :

  1. Kurczę coraz bardziej mam ochotę sięgnąć po tą "Chemię śmierci"

    OdpowiedzUsuń
  2. Zainteresowałaś mnie bardzo, z pewnością sięgnę po tytuły pana Becketta, zwłaszcza, że jeszcze chyba "nie mieliśmy przyjemności się poznać" :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka