26.12.2012

Lucy Dillon - Psy, Rachel i cała reszta

Tytuł: "Psy, Rachel i cała reszta"
Autor: Lucy Dillon
Ilość stron: 384
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura współczesna

Główną bohaterką jest czterdziestoletnia Rachel, której życie w pewnym momencie zmienia się. Po dziesięciu latach jej facet odchodzi, a wraz z nim jej mieszkanie i praca. Z pomocą przychodzi kobiecie spadek po ciotce. Rachel otrzymuje dom i schronisko dla psów. Problem tylko w tym, że nie lubi ona psów i nie ma zamiaru stać się psią mamą.

W książce mamy też dwie rodziny. Pierwszą z nich tworzy Natalie i Johny. Z pozoru idealna para, ale brakuje im do szczęścia tylko dziecka. Niestety nie jest to takie łatwe jakby mogło się wydawać.
Druga rodzina to samotna matka Zoe wraz ze swoimi synami. Mąż zostawił ją i kobieta musi sobie radzić sama. Jej życie się komplikuje gdy dzieci dostają od ojca żywy prezent - psa.

Książka jest piękna, cudowna i bardzo życiowa. Autorka porusza wiele problemów, bo mamy samotną matkę, która próbuje żyć normalnie i nie wariować, rozwód, zdradę, samotność, problemy z zajściem w ciążę. Powieść bardzo życiowa, a w tym wszystkim są jeszcze psiaki. Rachel początkowo nie lubi psów, nie chce mieć z nimi nic wspólnego, ale jak długo można odrzucać ich słodkie spojrzenia i ich obecność?
Książka pokazuje, że psy swoją obecnością mogą poprawić humor, podnieść na duchu i są po prostu przyjaciółmi. Mimo że szczeniaki początkowo sprawiają sporo problemów to można je wytresować.

Książka bardzo bardzo lekko i przyjemnie, a jednak porusza ważne tematy. Język autorki świetny. Byłam zachwycona, bo dużo uwagi poświęcono pieskom, a tego głównie oczekiwałam. Jest to powieść bardzo ciepła i polecam każdemu, bo opowiada o codziennych problemach, które może i nas dotyczą. Mnie wzruszyła, ale i rozśmieszyła.

Ocena: 8/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka