08.12.2012

Nina Reichter - Ostatnia spowiedź

Tytuł: "Ostatnia spowiedź"
Autor: Nina Reichter
Ilość stron: 380
Tom - 1
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Romans
Brandin Rothfeld to dziewiętnastoletni przystojniak, bardzo znany rockman, wokalista grupy Bitter Grace. Kobiety za nim szaleją. Ally natomiast to zwykła dziewczyna, studentka. Związana jest ze starszym od siebie mężczyzną i nie jest to związek, którego chce. Żyje tak, jak chcą jej rodzice. Uwielbia fotografować.
Tych dwoje wkrótce się spotyka. Poznają się na lotnisku i miło spędzają ze sobą czas. Rozmawiają, śmieją się. Ally nie wie kim on jest, nigdy o nim nie słyszała, bo zwyczajnie się minęli. Gdy ona mieszkała w Stanach oni podbijali Europę, a gdy przeniosła się do Francji na studia oni ruszają do Ameryki.
Brandin jest zachwycony i początkowo nie wierzy, że ona go nie zna, myśli, że tylko udaje.
Oboje nie zauważają, że między nimi rodzi się uczucie.
Wkrótce jednak nadchodzi czas pożegnania. Ally rzuca mu wyzwanie i mówi, że jak się postara to i bez jej numeru telefonu ją znajdzie.Dziewczyna nawet nie liczy na ich kolejne spotkanie.

Książkę można określić słowem "piękna". Oczywiście można znaleźć jeszcze wiele przymiotników i każde będą stawiały ją w dobrym świetle. Jest to historia o miłości. Nie jest to jednak uczucie zwykłe. Spotyka się ze sobą dwoje ludzi. On żyje w świecie show-biznesu, a ona jest zwykłą dziewczyną, studentką. Taki związek wydaje się niemożliwy, a jednak. Mimo, że przeciwności jest wiele to ta miłość ma szansę przetrwać.

"Ostatnia spowiedź" zawiera wiele wątków, bo mamy miłość, przyjaźń, zazdrość. Autorka wprowadza nas w tajemniczy świat. Książka wciąga od pierwszej strony i nie pozwala nam się oderwać. Co jakiś czas  pojawiały się tytuły piosenek. Uważam to za bardzo oryginalny pomysł, bo dzięki temu jeszcze bardziej możemy sobie to wszystko wyobrazić i poczuć się jak bohaterowie.

Styl autorki jest świetny. Książka jest napisana łatwym językiem, czyta się ją bardzo szybko. Idealna na długie, zimowe wieczory przy kubku herbaty i kołderce.

Już sama okładka książki bardzo zachęca do czytania. Jest kolorowa i tajemnicza. Idealnie pasuje do treści.
Wątek romantyczny genialny.Bohaterowie natomiast to młodzi ludzie, często działają spontanicznie, ale potrafią też być poważni. Są to postacie barwne, z charakterem; bardzo je polubiłam, a w Bradinie sama mogłabym się zakochać.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Autorka zakończyła w takim momencie, że koniecznie muszę wiedzieć co będzie dalej. Jestem bardzo ciekawa czy kolejny tom również będzie tak dobry jak ten.


Ocena: 9/10

Ci, którzy już teraz są ciekawi i chcą się dowiedzieć czym jest Ostatnia spowiedź Niny Reichter, mogą przeczytać darmowy fragment tutaj:  http://www.facebook.com/OstatniaSpowiedz/app_244941278899099
 Jest to 32 stronicowy fragment. 

Dla zainteresowanych wklejam też linka do księgarni Matras gdzie książka jest w świątecznej cenie:Klik

3 komentarze :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka