11.02.2013

Erica Spindler - Naśladowca

Tytuł: "Naśladowca"
Autor: Erica Spindler
Ilość stron: 480
Wydawnictwo: Mira
Kategoria: Thriller
Gdy tylko w bibliotece zauważyłam książkę tej autorki zaraz skojarzyła mi się ona z Alex Kavą ( którą uwielbiam). Grubość książek podobna, wydawnictwo też te same Wzięłam na próbę i nie żałuję.

"Naśladowca" to pierwsza część z przygodami agentki Kitt Lundgren, a druga to "Złodziej tożsamości".

Kitt Lundgren to doświadczona detektyw. Pięć lat temu w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki. Wszystkie uduszono w śnie, a po śmierci pomalowano im usta szminką. Sprawcę nazwano Mordercą Śpiących Aniołków. Niestety mężczyzny nie złapano, a sprawa ta stała się obsesją detektyw. W książce poznajemy bliżej Kitt. Dowiadujemy się o jej przeszłości, problemach i to czyni książkę bardziej ciekawą. Lubię jak wiem coś więcej o głównych bohaterach thrillerów, kryminałów.

Morderca jednak wraca i kontynuuje zabójstwa. Czy to ten sam człowiek czy jego naśladowca? Sprawę prowadzi detektyw Riggio. Riggio to młoda, zdolna kobieta, bardzo ambitna. Początkowo nie umie się dogadać z Kitt, która chce jej koniecznie pomóc.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Mimo, że jest gruba czyta się ją niezwykle szybko i nie można się od niej oderwać.  Bardzo podobał mi się pomysł na książkę. Morderstwa dzieci bardzo chwytają za serce.
Dodatkowo nie odgadłam kto za tym wszystkim stoi. Miałam swoje podejrzenia, ale wszystkie okazały się błędne. Zakończenie bardzo zaskakujące.
Podsumowując książka jest świetna. Jest akcja, napięcia i wszystko co musi mieć dobry thriller.  

Ocena: 8/10

  Recenzja bierze udział w wyzwaniu "Pochłaniam strony"(480 stron)

7 komentarzy :

 1. Tej książki jeszcze nie czytałam, ale trzy inne bardzo mi się podobały, więc będą polowała na kolejne. Polecam "Pętlę". :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwisko autorki już kiedyś obiło mi się o uszy. Możliwe, że kiedyś się skuszę na "Naśladowcę" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z panią Spindler nie miałam jeszcze przyjemności się poznać, ale na pewno niebawem to się zmieni. Sporo pochwał :) Tylko te morderstwa dzieci... eh, ostatnio trochę tego za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałem kiedyś Wyścig ze Śmiercią. Byłem zachwycony. Teraz zaczynam czytać Obsesje. W najbliższym czasie przeczytam także Naśladowcę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapytam w bibliotece o tę książkę, bo akurat z tego gatunku mamy niezły księgozbiór :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka