23.03.2013

Alicja Minicka - Morderstwo w Miłowie

Tytuł: Morderstwo w Miłowie
Autor: Alicja Minicka
Ilość stron: 234
Wydawnictwo Oficynka
Kategoria: kryminał
"Morderstwo w Miłowie" to przykład kryminału retro. Dla mnie jest to coś nowego i właśnie dlatego z chęcią zabrałam się do czytania.

Mamy rok 1928. Młoda malarka Samanta Greenwood przybywa do Miłowa, który położony jest pod Poznaniem. Jej wuj Janusz zawozi ją do pięknego, niezwykłego domu znanego architekta, Andrzeja Górskiego. Tam Samanta poznaje żonę Andrzeja i ich synka, Antosia. Do domu przyjeżdża też syn Andrzeja z pierwszego małżeństwa, Jerzy.
Pewnego dnia dochodzi do morderstwa. Trupem jest pan domu - Andrzej. Sprawą zajął się Łukasz Darski. Mężczyzna dochodzi do wniosku, że to ktoś z najbliższego otoczenia jest sprawcą, tylko kto? W czasie śledztwa wychodzą na jak różne tajemnice i sprawy z przeszłości...

Początek książki nie zaczyna się za ciekawie, powiedziałabym nawet, że jest nudo, ale spokojnie! Wszystko powoli się rozwija żeby potem wciągnąć bez końca. Zagadka goni zagadkę, na jaw wychodzą różne sprawy, o których  prawie nikt nie miał pojęcia.
Książkę czyta się bardzo szybko, bo jest ciekawa i jak najszybciej chciałoby się wiedzieć, kto jest sprawcą i dlaczego to zrobił. Mnie nie udało się rozwiązać zagadki. Miałam swojego podejrzanego, ale prawda okazała się jak zwykle inna.

Najfajniejsze w tej książce jest to, że akcja toczy się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Jest to miłe urozmaicenie po przeczytaniu setek kryminałów z akcją w czasach współczesnych. Książka ma swój klimat, przyroda jest ładnie opisana.

"Morderstwo w Miłowie" kojarzy mi się z kryminałami pani Agaty Christie. Myślę, że fani tej autorki powinni sięgnąć po tę książkę, bo nie powinni się zawieść.

Ocena: 7/10

 Książka przeczytana w ramach wyzwania Polacy nie gęsi.
Książkę zgłaszam też na konkurs klik
Recenzja bierze udział w wyzwaniu "Pochłaniam strony" (234 strony)

4 komentarze :

 1. Ciekawa okładka, chetnie przeczytam, moze mnie zaintryguje czyms nowym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo sympatyczna książka, taka na sobotni relaks wieczorem. Cienka jest więc zajęła mi niedużo czasu, ale wystarczyło by sie odprężyć i odpocząć:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od jakiegoś czasu mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę wygrałam w jednym z konkursów i czeka u mnie na półce. Muszę się wreszcie zmobilizować i ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka