23.04.2013

Alex Kava - W ułamku sekundy

Tytuł: "W ułamku sekundy"
Autor: Alex Kava
Ilość stron: 512
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
Kategoria: thriller psychologiczny
„Jeśli nie pozwalasz się zbliżyć ludziom, masz pewność, że cię nie skrzywdzą.”.
Albert Stucky nazwany został Kolekcjonerem, ponieważ kolekcjonował swoje ofiary. Zanim pozbywał się ich ciał, znęcał się nad nimi okrutnie. Agentka specjalna Maggie O'Dell spotkała się z nim osobiście. Przeżyła wielką traumę. Albert pozostawił na jej cielę bliznę, o której nigdy nie zapomni. Nie zapomni też widoku ofiar tego człowieka.

Albert trafił w końcu do więzienia, ale spokój nie trwał długo, ponieważ zdołał uciec. Teraz zaczyna prowadzić z Maggie swoje psychologiczne gierki..

 Maggie O'Dell to agentka specjalna. Zajmuje się tworzeniem portretów psychologicznych. Jest dzielną i twardą kobietą, niezwykle uzdolnioną. Gdy dowiaduje się, ze Albert Stucky uciekł z więzienia jej życie znowu staje się jednym wielkim niepokojem i strachem. FBI początkowo stara się trzymać kobietę z dala od tego wszystkiego jednak gdy zaczynają ginąć kobiety, które były w jakiś sposób związane z Maggie kobieta przyłącza się do śledztwa. Maggie jest pewna, że to sprawka Alberta, ale jej koledzy myślą, że ma obsesję.

Uwielbiam thrillery, a najbardziej psychologiczne. Alex Kava pozytywnie mnie zaskoczyła.
Autorka ma niezwykły talent. Książka jest napisana prosty, zrozumiałym językiem. Czyta się ją bardzo szybko. Nie można się oderwać. Rozdział nie są zbyt długie z czego jestem bardzo zadowolona.
Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Nie brakuje opisu scen gwałtu, przemocy, więc osobom bardzo wrażliwym nie koniecznie przypadnie do gustu. Momentami bywa groźnie, mrocznie. Koniec książki zaskoczył mnie. Troszeczkę zabrakło mi psychologii. Poświęciłabym więcej uwagi Stucky'emu.
W każdym razie jest to dobry, a właściwie bardzo dobry thriller.


Ocena: 9/10
 Recenzja bierze udział w wyzwaniu "Pochłaniam strony" (512 stron)

7 komentarzy :

 1. Kryminały z Maggie O'Dell to zdecydowanie najlepsze książki tej autorki :) Kilka lat temu miałem przeczytałem wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Piotrkiem, też uwielbiałam swego czasu czytać o "przygodach" Maggie, ostatnio trochę zaniedbałam Kavę, ale zawsze będę darzyła ją ogromnym sentymentem. Stawiam ją na równi z Cobenem, razem stanowią dla mnie parę doskonałą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Alex Kava jest bardzo polecaną autorką :D Nie czytałam jeszcze nic, ale mam na półce "Cienie nocy" autorstwa jej i dwóch innych pań :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także jestem wielbicielką trilerów :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Twórczość Kavy znam już, dzięki kilku tomom o agentce O'Dell. Powyższej akurat nie czytałam, ale chętnie nadrobię zaległości w tej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nic Alex Kavy nie czytałam, ale muszę w końcu to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje dwa podejścia do Kavy były mało udane, więc na razie odpuściłam.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka