11.04.2013

Zapowiedź : "Ślady krwi" - Jan Polkowski

Dzisiaj mam dlaWas informację o zapowiedzi książki "Ślady krwi" Jana Polkowskiego.


Kilka słów o autorze:
Jan Polkowski (1953) – to pisarz, wydawca i redaktor, ekspert w dziedzinie mediów i komunikacji społecznej. Mieszka w Krakowie. W PRL publikował swoje utwory poza zasięgiem cenzury. Ostatnio ukazał się tom jego wierszy Głosy. Przed 1989 rokiem redagował i wydawał w podziemiu  książki i czasopisma, po 1989 m.in. wydawca i redaktor naczelny dziennika „Czas Krakowski”. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nagrody im. Andrzeja Kijowskiego za twórczość poetycką. Z powodu działalności w antykomunistycznej opozycji internowany 13 grudnia 1981 roku. W roku 2008 z tego samego powodu odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Nota wydawnictwa:

Ślady krwi to sensacyjnie rozwijająca się się opowieść o czterech pokoleniach rodziny, której dzieje poznajemy wraz z głównym bohaterem odzyskującym i odkłamującym pamięć.
Napisana z rozmachem powieść Jana Polkowskiego to niezwykła próba rozmowy z Polakami o ich współczesnej kondycji – rozmowy odwołującej się do ważnych składników narodowej tożsamości: zmagania z niemieckim i rosyjskim totalitaryzmem, doświadczenia absurdalnej rzeczywistości PRL, walki o niepodległość, dramatu kolaboracji, pamięci Kresów, problemu wiary w Boga, ale i bogatej tradycji kulturowej. Mamy tu wielką, polifonicznie opowiedzianą przygodę polskiego losu. I chociaż odkryta prawda boli jeszcze mocniej, daje szansę na jednostkowe i wspólnotowe ocalenie.
Czytelnicy, którzy poszukują w literaturze poważnej próby zmierzenia się z polskością na serio, a dla których styl, piękno języka i ciągłość kultury nie są obojętne, na pewno się nie zawiodą!

Książka ukaże się 23 kwietnia br.

8 komentarzy :

 1. Myślę o tej książce intensywnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może to być naprawdę ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się przyczepić, ale masz błąd w tytule :) Generalnie jestem ciekaw jak przedstawi Polskę i polaków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciastek
  dzięki za zwrócenie uwagi :) Błąd już poprawiony.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka