23.05.2013

Susan Ee - Angelfall

Tytuł: "Angelfall"
Autor: Susan Ee
Ilość stron: 316
Tom - 1
Wydawnictwo: Filia
Kategoria: fantastykaNadeszła apokalipsa. Ulice pustoszeją, brakuje jedzenia, prądu, a o technologii można sobie pomarzyć. Państwa upadają i są niszczone. Ludzie walczą o przetrwanie. Wśród nich jest także siedemnastoletnia Penryn wraz z chorą psychicznie matką i sparaliżowaną, jeżdżącą na wózku siostrą -Paire. Pewnego dnia są świadkami kłótni aniołów, podczas której porwana zostaje siostra Penryn.Dziewczyna musi ją uratować, a pomagać jej będzie upadły anioł Raffe.

Anioły na ogół kojarzą się z dobrem. W tej książce stają się źli i mordują ludzi. Są bezwzględni i przerażający. Za to duży plus, bo pomysł jak najbardziej oryginalny.

Penryn jest dziewczyną z krwi i kości. Nie użala się nad sobą, jest dzielna i waleczna. Za wszelką cenę chce uratować swoją młodszą siostrę, mimo że dużo ryzykuje. Dodatkowo pełni rolę głowy rodziny po odejściu ojca. Po prostu świetnie wykreowana postać - prosta, normalna dziewczyna.
Raffe również zdobył moją sympatię. Jest przystojny, silny, może zdobyć wiele kobiecych serc. Ma cięty, humorystyczny język pełen ripost.

Nastawiona byłam sceptycznie, ale gdy tylko zaczęłam czytać wszelkie obawy zniknęły. W tej książce znajdziemy kilka gatunków: paranormal romanse, fantastykę, ale jest i tez coś z thrillera i literatury grozy. To również czyni książkę wyjątkową.

Autorka przeniosła mnie do wspaniale dopracowanego, apokaliptycznego świata. Wciągnęłam się od pierwszych stron. Momentami jednak książka była przewidywalna, ale myślę, że można jej to wybaczyć, bo było też sporo zaskakujących scen. Brakowało mi dokładniejszego opisu tego, co doprowadziło do obecnego stanu sytuację na Ziemi.
 Teraz zostaje mi tylko czekać aż pojawią się następne części, a to pewnie jeszcze potrwa.


Ocena: 8/10

8 komentarzy :

 1. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam o tej książce. Podoba mi się to nagromadzenie gatunków i inny sposób przedstawienia aniołów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już wiele dobrego na jej temat. Z przyjemnością się z nią zapoznam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moge ie doczekac, az ja przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam to w planach czytelniczych
  Zapraszam do zabawy u siebie
  http://ksiazek-swiat.blogspot.com/2013/05/3-fragment-okadki.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele ostatnio słychać w blogsferze (i nie tylko) o tej książce. Mnie bardzo zaciekawiła, Twoja recenzja tylko upewnia mnie w przekonaniu, że to pozycja, po którą warto sięgnąć.
  Mam nadzieję, ze wkrótce uda mi się ją zdobyć.

  Pozdrawiam i zapraszam:

  im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Próbowałam to czytać dawno temu, ale jakoś tak mnie znudziła i zupełnie się nie wciągnęłam. Jakoś nie przepadam za tym motywem anielskim.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka