05.05.2013

Suzanne Collins - W pierścieniu ognia

Tytuł: "W pierścieniu ognia"
Autor: Suzanne Collins
Ilość stron: 359
Tom - 2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: science fiction/dystopiaUWAGA! Jeżeli jeszcze nie czytałeś/aś części pierwszej to nie czytaj tej recenzji! Odsyłam TUTAJ

Zaraz po przeczytaniu "Igrzysk śmierci" sięgnęłam po drugą część. Pierwsza bardzo mi się spodobała  i dałam jej najwyższą ocenę, a jak było w przypadku "W pierścieniu ognia"?

Katniss i Peeta zwyciężyli w 74 Głodowych Igrzyskach i teraz przygotowują się do obowiązkowego Tournee Zwycięzców po całym kraju. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczyniło się ich postępowanie. Katniss staje się symbolem buntu, a większość ludzi staje po jej stronie.
Dodatkowo trwają przygotowana do 75 Igrzysk Głodowych, na które organizatorzy szykują coś specjalnego, coś, czego nikt się nie spodziewał.

 Bohaterowie tak naprawdę wcale się nie zmienili. Katniss dalej jest odważna i waleczna, dba o swoją rodzinę. Jednak teraz przybywa jej jeszcze więcej problemów, bo w jej życiu jest dwóch chłopaków, a każdy z nich na swój sposób jest niesamowity. Wybór nie jest prosty.
Dodatkowo bardzie poznajemy bohaterów, którzy w pierwszej części byli tłem dla książki. Teraz możemy ich bliżej poznać, odkryć ich sekrety.

 Ta część jest jeszcze lepsza niż poprzednia, a to się bardzo rzadko zdarza. Autorka bardzo mnie zaskoczyła, zaserwowała mi coś, czego się kompletnie nie spodziewałam i to wielokrotnie. Napięcie mnie nie opuszczało, nie potrafiłam przestać czytać, przeniosłam się do świata książki i za szybko go nie opuściłam. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Książka gra na ludzkich emocjach i można się wzruszyć.

 Nie chcę za dużo pisać, żeby nie zdradzać Wam co się wydarzy. Zostaje mi Was jedynie zachęcać do przeczytania, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Ale oczywiście zaczynamy od części pierwszej!

 Ocena: 10/10

10 komentarzy :

 1. Jak dla mnie to najlepsza część całej trylogii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja za tą częścią nie przepadam, chociaż całą trylogię uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam całą serie, jedna z najlepszych trylogi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria jeszcze przede mną, więc nie umiem się wypowiedzieć, ale po tak wielu ochach i achach będę musiała się z tymi książkami zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idziesz jak burza. Dopiero co skończyłaś czytać pierwszy tom a tu już recenzja drugiego i to jaka- rewelacyjna i niezwykle kusząca. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam całą serię, chociaż ta część akurat, moim zdaniem, lekko odbiega poziomem od pierwszej i trzeciej. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie również podobała się seria. Życzę miłego zapoznania się z ostatnią częścią!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszą część pokochałam, jednak z drugą jeszcze nie dane mi było się spotkac ;) Jednak zgadzam sie z oceną :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach, kocham tę serię całym serduchem <3.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka