20.07.2013

Bill Gaston - Kamerzysta

Tytuł: "Kamerzysta"
Autor: Bill Gaston
Ilość stron: 336
Wydawnictwo: Książnica
Kategoria: literatura piękna
Słynny reżyser - Kos pewnego dnia zabija na planie filmowym kobietę, którą dobrze znał. Wszystko to rejestruje kamera Francisa, który jest przyjacielem Kosa. Francis pracuje jako operator kamery.

Będzie mi ciężko ocenić tę książkę, bo tak naprawdę sama nie wiem, co o niej myślę, ale po kolei.

Kos jest znanym reżyserem, ale nam czytelnikom nie dane będzie jego bliższe poznanie. Nawet jego przyjaciel tak naprawdę niczego o nim nie wie. Życie Kosa to jedna wielka gra, ma ciągle nowe twarze i osobowości. To człowiek, którego nie da się scharakteryzować i odkryć.

Książka podzielona jest na części. Często przeskakujemy z jednej do drugiej. Mamy okazję zobaczyć, jak to się stało, że tych dwoje mężczyzn się poznało i zaprzyjaźniło. Są to czasy młodzieńcze. Jednak większość książki opisuje proces Kosa i to, co się stało.

Najbardziej w tej książce podobało mi się to, że jest zagadka. Mnie nie udało się domyślić, dlaczego Kos zabił aktorkę. Jednak zagadka zagadką, ale przecież książka potrzebuje czegoś więcej, a tutaj tego nie było. Niby byłam ciekawa rozwiązania, ale najchętniej pominęłabym 200 stron i przeczytała zakończenie. Dlaczego? Bo książka jest nudna i przez większość czasu nie dzieje się nic, co byłoby warte mojej uwagi.


Ocena: 4/10

 Książka została przeczytana w ramach wyzwania Book-Trotter 

6 komentarzy :

 1. Nienawidze nudnych ksiazek! na pewno jej nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za "ostrzeżenie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie nie książka dla mnie, podziękuję tym razem :)

  Zapraszam: im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka mnie zaczarowała, szkoda, że w ostatecznych rozrachunku wypadła gorzej. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka