31.07.2013

Joy Fielding - Zabójcze piękno, Strefa Szaleństwa

Tytuł: "Zabójcze piękno"
Autor: Joy Fielding
Ilość stron: 432
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: thriller
 Torrance to niewielkie miasteczko, w pozoru całkiem spokojne. Jednak wkrótce zostają znalezione zwłoki młodej i pięknej dziewczyny. W miasteczku zaczyna panować chaos, a na jednej ofierze się nie skończy. Kim jest morderca i dlaczego zabija?

Thriller w wykonaniu pani Fielding? Pomyślałam, że będzie znakomity tak jak inne jej książki, ale się rozczarowałam, bo powieść wcale dobra nie jest, niestety.

W książce wieje nudą. Nie mogłam się doczekać kiedy skończę ją czytać.Za dużo jest tu opisów życia mieszkańców, które mało wznoszą do książki i piekielnie nudzą. Oczywiście książka nie jest krwawa, ale tego po pani Fielding nawet nie oczekiwałam. Natomiast bardzo spodobał mi się pomysł rozdziałów, które były dziennikiem mordercy. Na plus jeszcze zakończenie, które mnie bardzo zaskoczyło. Nie spodziewałam się kompletnie, nawet mi przez myśl nie przeszło kto może być mordercą.

Kurcze, gdyby w książce było więcej akcji i napięcia to byłby świetnie. Pomysł na fabułę genialny, ale wykonanie tragiczne. Jeżeli szukacie jakiś książek pani Fielding to od tej radzę nie zaczynać, bo mozecie się skutecznie zniechęcić.

Ocena: 4/10


Tytuł: "Strefa szaleństwa"
Autor: Joy Fielding
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Literatura współczesna


 Jeff, Will i Tom to młodzi mężczyźni. Pewnego dnia podczas pobytu w barze Strefa Szaleństwa widzą samotną kobietę i zakładają się, kto pierwszy ją zdobędzie. Suzy, bo tak nazywa się nieznajoma przysporzy jednak mężczyznom i im bliskim sporo problemów, bo jej mąż jest strasznym zazdrośnikiem...

 W książce znajdziemy bogate portrety psychologiczne bohaterów. Mamy możliwość dokładnego poznania każdej postaci, ich życia. Przyczepić się mogę jedynie do męża Suzy, bo nie dowiedziałam się czemu był taki brutalny. Autorka mogłaby mu poświęcić trochę więcej uwagi.


 W książce ukazane są różne problemy i uczucia, więc jest to powieść życiowa. Poruszany jest tutaj temat przyjaźni, miłości, trudnych relacji rodzinnych, przemocy, a najlepsze jest to, ze bohaterowie to zwykłe osoby, z którymi można się utożsamić.


 Wspomnę już o tym chyba setny raz, ale nie mogę się powstrzymać. Gdy już myślałam, że wszystko jest skończone, że wiem już wszystko i nic mnie nie zaskoczy to autorka znowu szokuje. Nigdy bym się takiego rozwiązania nie domyśliła. Po prostu kocham za to panią Joy, bo to właśnie uwielbiam w książkach. Mimo, że akcja rozwijała się powoli to powieść była bardzo interesująco i z zaciekawieniem śledziłam losy bohaterów. Polecam!

 Ocena: 8/10Mam nadzieję, że wybaczycie mi ciągle pokazywanie książek Fielding na blogu. Zostały mi jeszcze 3 do przeczytania, a potem będę czekała aż coś nowego autorka napisze.  Mam nadzieję, ze zachęciłam Was do jakieś książki tej autorki.


Książki zostały przeczytane w ramach wyzwania Book-Trotter 

10 komentarzy :

 1. Jeju, ale kusisz tą autorką. Nawet nie wiedziałam że aż tyle książek wydała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo wszystko mam ochotę na tą pierwszą powieść. Druga też ciekawa, choć chyba troszkę mniej mnie zainteresowała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. osobiście jestem zainteresowana kilkoma pozycjami tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No i jestem rozdarta.
  Z jednej strony długie, nudne opisy w "Zabójczym pięknie", a z drugiej fantastyczne portrety psychologiczne bohaterów w "Strefie szaleństwa". I co tu wybrać? Jako zagorzała fanka wszelkich kryminałów i thrillerów chyba skusze się na twórczość tej autorki :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Joy Fielding, najbardziej podobała mi się chyba Laleczka :)
  Zabójcze piękno czytałam i mam takie same odczucia co Ty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Zabójcze piękno" zaciekawiło mnie swoją tematyką, ale skoro twierdzisz, że wieje tutaj nudą, to ja jednak spasuje i w tym przypadku rozejrzę się za "Strefą szaleństwa", która również wzbudziła moją ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zwykle interesujące książki! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 'Strefe szaleństwa' na pewno przeczytam, chce poznac pioro tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaszalałaś z tą Fielding. :D
  Ja czytałam tylko "Zabójcze piękno" (nawet mi się podobała) i "Dobre intencje" (ta dla odmiany w ogóle mi się nie podobała). Ogólnie: bez zachwytu.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka