02.07.2013

Nele Neuhaus - Śnieżka musi umrzeć

Tytuł: "Śnieżka musi umrzeć"
Autor: Nele Neuhaus
Ilość stron: 518
Seria: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff tom 1
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: thrillerTobias Sartorius został skazany za morderstwo na dwóch młodych dziewczynach, które dobrze znał. Wszystko wskazywało na niego. Teraz, po dziesięciu latach wyszedł z więzienia i wraca do rodzinnego domu i ojca. Na miejscu czeka go mnóstwo zmian. Od teraz jego życie nie będzie łatwe. Sąsiedzi aż za dobrze przypominają mu o przeszłości i wytykają go palcami. Oprócz wrogów ma kilka osób, które nie odwróciły się od niego i wspierają go. Wkrótce w jego życiu pojawia się Amelie.
To tak w skrócie o fabule, ale można by było pisać dużo więcej, bo w książce dzieje się ciągle coś nowego, na jaw wychodzą różne fakty i tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

W książce jest mnóstwo bohaterów, ale szczególnie chciałam przybliżyć Wam postaci dwóch komisarzy: Olivera i Pię. Są warci uwagi ze względu na swoją naturalność. Oprócz pracy mają też życie prywatne i problemy z nim związane. Wydają się bardzo autentyczni, są wyraziści.
Oczywiście muszę napisać coś o Tobiasie. Strasznie mu współczułam, bo facet siedział w więzieniu, wyszedł i co? Życie zamiast się układać zaczęło się walić od nowa. Wyobraźcie sobie, że ciągle jesteście wytykani palcami, a najgorsze jest to, że cierpi cała Twoja rodzina. Straszne! Ponadto, gdy zdarzy się coś złego to jesteś pierwszym podejrzanym i nikt Cię nie broni, bo skoro popełniłeś przestępstwo, to przestępcą(w opinii niektórych ludzi) jesteś na zawsze.

Książka oprócz tego, że jest świetnym thrillerem to porusza mnóstwo ważnych tematów m.in. traktowanie więźniów po wyjściu z "pudła", problemy rodzinne, choroby, ból po stracie najbliższych. Nie chcę się tutaj zagłębiać, bo musiałabym zdradzać fabułę, a tego robić nie chcę.

Mimo, że książka jest gruba ja przeczytałam ją w jeden dzień. Po prostu nie mogłam się od niej oderwać. Tutaj nie ma ani chwili na nudę, nie ma przystanków. Akcja pędzi i nie można sobie pozwolić na odejście od książki. Napięcia również nie brakuje. Bohaterowie są świetnie wykreowani i nie brakuje niczego. Genialny thriller! Mam ochotę na więcej książek tej pani.


Ocena: 9/10

5 komentarzy :

 1. Ostatnio na nowo zaczęłam czytać thrillery, dlatego z ogromną przyjemnością poszukam tej książki, skoro ją tak bardzo polecasz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham powieści tego typu, ostatnio czytam ich coraz więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przed chwilą czytałam równie entuzjastyczną opinię. Na pewno zwrócę uwagę na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo lubie takie pozycje, od których az trudno się oderwać :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka