02.08.2013

Julia Deja - Pośród złudzeń

Tytuł: "Pośród złudzeń"
Autor: Julia Deja
Ilość stron: 349
Wydawnictwo: Bookio.pl
Kategoria: literatura współczesna

Mia ma siedemnaście lat i uczęszcza do liceum. Nowy rok szkolny zmieni na zawsze życie dziewczyny, ponieważ w szkole pojawia się nowy nauczyciel matematyki - Robert. Jest to trzydziestoletni, przystojny mężczyzna, na punkcie którego szaleje mnóstwo uczennic, w tym także Mia. Nauczyciel nie jest wobec niej obojętny. Mia zaczyna się coraz bardziej zbliżać do Roberta...

Wątkiem przewodnim jest tutaj romans nauczyciela z uczniem. Zanim zaczęłam tę książkę czytać pomyślałam, że ten temat będzie jedyny, ale się bardzo pozytywnie zaskoczyłam. Autorka serwuje nam mnóstwo wątków i sporo by tutaj trzeba było wymieniać. Jedno jest pewne: w tej powieści każdy znajdzie coś dla siebie. Jest temat narkotyków, toksycznej miłości, śmierci i wiele innych, których zdradzać nie chcę.

Julia Deja, mimo że ma dziewiętnaście lat to stworzyła przepiękną i mądrą książkę. To nie jest kolejna banalna historia miłosna, co to, to nie! Autorka świetnie połączyła wszystkie wątki, ukazała współczesne problemy i przede wszystkim zrobiła to niezwykle ciekawie. Od książki wprost nie mogłam się oderwać. Byłam ciekawa jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki i jej przyjaciół. W książce czeka na nas bardzo dużo tajemnic i niespodzianek. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie!

Oprócz Mii  i Roberta w książce są jeszcze inni bohaterowie np. przyjaciele głównej bohaterki.  Mia jest trochę naiwna i zbyt ufna, ale polubiłam ją i trzymałam za nią kciuki zarówno na początkowych stronach, jak i na końcowych. Natomiast Robert na początku zdobył moje zaufanie, polubiłam go, ale później coś mi w nim zaczynało nie pasować i moje podejrzenia okazały się słuszne.

Książka niestety jest dostępna tylko w wersji elektronicznej, ale nawet jeśli nie macie czytnika to warto przeczytać ja chociażby na telefonie, czy komputerze.

Ocena: 9/10 

 Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Polacy nie gęsi, czyli czytajmy polską literaturę

8 komentarzy :

 1. Słyszałam już o tej książce, ale jakoś mnie do niej nie ciągnie..

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie slyszlam, zeby ksiaza byla dostepna tylko w elektronicznej wersji, a szkoda ):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobała mi się, zaskoczyła, wywarła ogromne wrażenie. Oby było więcej takich książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że książka ci się podobała. Ja jestem ciągle pod jej wielkim urokiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. ooo, widzę tu pozytywne komentarze, muszę poszukać !

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o niej, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka jak najbardziej w moim typie. Z chęcią po nią sięgnę :) Pozdrawiam, Livresland :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że będzie także wersja papierowa.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka