28.10.2013

Camilla Läckberg - Kamieniarz

Tytuł: "Kamieniarz"
Autor: Camilla Läckberg
Ilość stron: 536
Seria: Patrik Hedström tom 3
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Thriller
"Kamieniarz" to trzecia część serii z Patrikiem Hedströmem. Dwie poprzednie bardzo mi się spodobały. Ta trochę różni się od poprzednich wątkiem pobocznym.

W Fjällbace- małym szwedzkim miasteczku miejscowy rybak wyławia ciało małej dziewczynki. Sprawę dostaje Patrick, dla którego zaistniała sytuacja jest bardzo ciężka, bo niedawno urodziło mu się dziecko. Sprawa robi się coraz bardziej skomplikowana, bo w płucach dziewczynki znaleziona zostaje słodka woda i popiół.

Oprócz teraźniejszości mamy jeszcze przeszłość, a tam spotkamy się z Agnes - młodą, rozpieszczoną kobietą, która manipuluje swoim ojcem.  Jaki to wszystko ma związek z teraźniejszością? Przekonajcie się sami.

"Kamieniarz" to na razie najlepsza książka spośród trzech pierwszych części. Napisałam, że różni się od dwóch pozostałych wątkiem pobocznym. Konkretnie chodzi mi o życie Patrika i jego partnerki - Eriki. Zarówno w "Księżniczce z lodu", jak i w "Kaznodziei" wątek ten zajmował dużo miejsca. Tutaj poświęcono im znacznie mniej uwagi i bardziej skupiono się na sprawie.

"Kamieniarz" to świetny, trzymający w napięciu thriller, który czyta się błyskawicznie, bo nie można się od niego oderwać. Mi nie udało się prawidłowo wskazać sprawcy i byłam w lekkim szoku pod koniec książki.  Przede mną kolejny tom i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy.

Ocena: 8/10

Książka przeczytana w ramach wyzwania Book-Trotter.

8 komentarzy :

 1. Bardzo chcę przeczytać pierwszy tom :)
  PS : W recenzji masz, że to trzeci tom, a tam gdzie masz tytuł, autor itp. napisałaś, że to drugi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawiłam. "Kamieniarz" jest trzecim tomem:) Dziękuję za czujność.

   Usuń
  2. Niema sprawy ;) Po prostu tak mi się rzuciło w oczy ;)

   Usuń
 2. Tytuł 'Czarna seria' działa na mnie jak magnez.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już tyle skrajnych opinii o tej autorce, że chyba w koncu po nią sięgnę - i chyba zacznę od tej książki, bo od jakiegoś czasu mnie prześladuje;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpisuje się pod komentarzem powyżej. Też co rusz trafiam na dobre i złe opinie. Trzeba będzie w końcu sprawdzić samemu. Fabuła może niespecjalnie oryginalna, ale intrygująca każdego, kto lubi kryminały :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytam dopiero "Księżniczkę z lodu", ale już wiem, że sięgnę po kolejne części. Podobają mi się wątki obyczajowe i klimat małego miasteczka. No i fajnie, że kolejne książki mają tych samych bohaterów Patrika i Erikę.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytam recenzji! :D w sobotę kupiłam pierwsze trzy tomy i właśnie dziś zabieram się do Kamieniarza.
  u w i e l b i a m !!!

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka