14.10.2013

Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren - Ogień

Tytuł: "Ogień"
Autorzy: Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren
Ilość stron: 696
Tom - 2
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: fantastykaZaraz po przeczytaniu pierwszego tomu zabrałam się za drugi. Byłam ogromnie ciekawa, co się dalej wydarzy. Te 696 stron nie było dla mnie żadną przeszkodą, bo książkę pochłonęłam w jeden dzień. Dla tych, którzy nie czytali jeszcze pierwszej części, odsyłam do poprzedniej notki, gdzie znajdziecie jej recenzję.

W "Ogniu" ponownie przenosimy się do Engelfors. Kończą się wakacje, a w szkole pojawia się nowy uczeń - Victor. Chłopak dziwnie się zachowuje i zwraca uwagę głównych bohaterek. Rok szkolny to także ponowne zebrania kręgu i wspólna współpraca pomiędzy grupką dziewcząt. Apokalipsa zbliża się nieubłaganie, a tylko Wybrańcy mogą jej zapobiec. Czy im się to uda? Przeczytajcie.

"Ogień" trochę różni się od poprzedniego tomu. W "Kręgu" autorzy skupili się bardziej na ukazywaniu problemów nastolatek, ich psychice i ogólnie na przedstawieniu postaci. Natomiast w tym tomie jest tego znacznie mniej. W mojej recenzji "Kręgu" napisałam, że książka ta jest wyjątkowa właśnie ze względu na poruszane tam tematy, które zapewne są znane wielu nastolatkom. Napisałam też, że gdyby tego nie było, to moja ocena byłaby niższa. Natomiast "Ogień" oceniam tak samo, bo było tutaj znacznie więcej akcji, więcej zagadek, niebezpieczeństwa i przygód. Ponadto dobrze już znałam główne bohaterki i ich problemy.

Książka utrzymuje wysoki poziom części pierwszej, a dla niektórych może być nawet ciekawsza, bo jest w niej więcej akcji, która się nie zatrzymuje, tylko pędzi do przodu. "Ogień" to powieść niezwykle wciągająca, idealna dla młodych ludzi. Jest mnóstwo książek młodzieżowych i często nie wiadomo, co wybrać. Ja radzę postawić właśnie na tę trylogię. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie!

Ja czekam teraz na tom trzeci i niestety już ostatni. Mam naprawdę wysokie wymagania i jestem ciekawa, czy "Klucz" im sprosta.

Ocena: 9/10

Książka przeczytana w ramach wyzwania Book-Trotter

Jak widać zmieniłam nazwę i wygląd bloga. Mi się podoba, a Wam?

4 komentarze :

  1. Zakochałam się w pierwszym tomie i teraz poluję na drugi w bibliotece. Po wielu pozytywnych recenzjach nie mogę się doczekać, kiedy wpadnie w moje łapki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo aż tak fajna seria, to musze się z nią zapoznać. O znowu u Ciebie zmiany w wyglądzie, ślicznie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trochę przeraża mnie objętość tej książki, ale mimo to tak bardzo ją zachwalasz, że chyba się na nią skuszę. Oczywiście najpierw rozejrzę się za jej pierwszym tomem.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka