22.11.2013

Larry Winget - Ludzie to idioci! Czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić


Tytuł: "Ludzie to idioci! Czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić"
Autor: Larry Winget
Ilość stron: 250
Wydawnictwo: Druga strona
Kategoria: Poradnik


W poprzednim poście pisałam Wam o innej książce tego autora - "Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć!" Dzisiaj pora na jego kolejny poradnik, który również jest dobry, a nawet lepszy.

Zauważyłam mnóstwo podobieństw  pomiędzy tą książką a poprzednią. Autor powtarza niektóre zdania, zwroty, przypomina nam je. Z jednej strony jest to fajne, bo jeżeli ktoś nie czytał tamtej książki to nie ma zaległości, ale dla osób, które miały do czynienia z poprzednim poradnikiem może się to okazać irytujące i dla mnie to właśnie takie trochę było. Minusów koniec, zapraszam na zalety.

Znowu będę porównywała. Jeżeli ktoś spytałby mnie, czy bardziej polecam "Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć!", czy "Ludzie to idioci! Czyli jak rujnujemy sobie życie na własne życzenie i jak to zmienić" to miałabym problem z odpowiedzią. Te poradniki niby są do siebie podobne, zawierają mnóstwo wspólnych elementów, ale tak naprawdę każdy z nich jest inny. Według mnie "Ludzie to idioci..." to książka, która daje większego kopa do działania. Jest tutaj zdecydowanie więcej miejsca na nasze notatki, listę spraw, a Larry daje nam różne "zadania". W sumie to mogę powiedzieć, że te obie pozycje uzupełniają się.

 Jeżeli chcecie zmienić swoje życie to na pewno jest to książka dla Was, ale pamiętajcie, że od samego przeczytania nie będziecie innymi ludźmi. Larry daje nam wskazówki, motywuje, ale wszystko zależy od nas. Autor nie patyczkuje się z czytelnikiem, jest brutalny, szorstki i często nieprzyjemny, a jego język dosyć ostry. Jednak te cechy wpływają na sukces jego poradników.

Ja zdecydowanie polecam. Mnie ten (i poprzedni oczywiście też)poradnik pomógł. Oczywiście niektóre zmiany są jeszcze ciągle przede mną, ale maleńkimi kroczkami dążę do swoich celów. Grunt to porządny kopniak w tyłek.

 Za egzemplarz serdecznie dziękuję pani Natalii z Booksenso.

4 komentarze :

  1. Świetny tytuł. od razu przyciągnął mój wzrok :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie tytuł za agresywny i niemal wulgarny, jakoś mnie nie zachęca.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może kiedyś, na razie nie czuję potrzeby przeczytania tego poradnika :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka