27.11.2013

Sebastian Fitzek - Odłamek

Tytuł: "Odłamek"
Autor: Sebastian Fitzek
Ilość stron: 368
Wydawnictwo: G+J Gruner&Jahr
Kategoria: thriller 
 
Jakiś czas temu czytałam "Kolekcjonera oczu" tego autora i byłam zachwycona. Gdy zobaczyłam inną jego książkę w bibliotece nawet nie czytałam opisu z tyłu tylko w ciemno zabrałam ją ze sobą do domu i nie zawiodłam się. 

Marc Lucas powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jego ciężarna żona. Mężczyznę dręczą wyrzuty sumienia i chce o tym zapomnieć. Pewnego dnia znajduje ogłoszenie prywatnej kliniki psychiatrycznej, która poszukuje osób, które chcą wymazać swoją pamięć. Jest to nowatorski eksperyment. Marc idzie tam, a po wizycie jego życie zmienia się. Nic do siebie nie pasuje, dzieją się dziwne rzeczy...

Książka jest według mnie fantastyczna! Już tłumaczę dlaczego. Autor nie daje czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Już od pierwszych stron mnóstwo się dzieje, obecne są ciągle zwroty akcji, autor serwuje nam ciągle nowe informacje i wydarzenia. Tutaj naprawdę nie ma czasu na nudę. Jeżeli macie ochotę na tę książkę to radzę zarezerwować sobie trochę czasu, bo jej nie można tak po prostu odstawić na półkę i zająć się czymś innym. Fabuła jest świetnie zbudowana, trzyma w napięciu. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło i nigdy bym się nie spodziewała, że to może się właśnie tak zakończyć. 

W książce pojawia się też pytanie, czy gdybyśmy mieli możliwość wymazania niektórych wydarzeń z naszego życia to czy byśmy to zrobili. Przyznaję, że zmusiło mnie to do refleksji.


Zdecydowanie polecam!

Ocena: 8/10


 Czytaliście inne książki tego autora? Możecie coś polecić?

3 komentarze :

  1. Bardzo chętnie bym przeczytała! I moje ulubione wydawnictwo:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno przeczytam! Czytałam jego "Pasjonata oczu" i mi, prawdę mówiąc, rozwalił mózg ;) Z pewnością nadrobię zaległości i doczytam resztę powieści Fitzka. Pisze ostro, dosadnie, tak jak lubię - i zakręca fabuły jak słoiki z przetworami. Rewelacja!

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka