21.12.2013

Maxime Chattam - W ciemnościach strachu

Tytuł: "W ciemnościach strachu"
Autor: Maxime Chattam
Ilość stron: 496
Tom - 2
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: Thriller
"W ciemnościach strachu" to drugi tom trylogii "Otchłań zła". Od razu mówię, że części te nie są ze sobą powiązane, więc obojętnie, od której zaczniecie.

Joshua Brolin pracuje teraz jako prywatny detektyw i zajmuje się zaginięciem młodej dziewczyny. W tym samym czasie Annabel O’Donnel i Jack Thayer zajmują się rozwiązaniem śledztwa dotyczącego kobiety, którą znaleziono nagą i oskalpowaną w parku. Sprawa jest bardzo skomplikowana. Z kobietą nie ma kontaktu, jest w szoku. Policja podejrzewa, że ofiar jest więcej. Wkrótce oba śledztwa krzyżują się, a Brolin i Annabel zaczynają ze sobą współpracować. 

Po przeczytaniu tej części stwierdzam, że Joshua Brolin to dziwna postać. Jakoś mnie ten facet irytuje i trochę nudzi. Natomiast polubiłam detektyw Annabel.

"Otchłań zła" - pierwszą część trylogii oceniłam wysoko. Druga część podobała mi się jeszcze bardziej. Było jeszcze ciekawiej, mroczniej i obrzydliwiej. Ostatnie strony książki spowodowały u mnie potworne obrzydzenie, więc polecam wtedy niczego nie jeść.

Książka jest świetnie dopracowana, autor znowu wszystko drobiazgowo opisuje, jest świetnie przygotowany do pisania, widać że ma wiedzę. Dla mnie było to zaletą, ale jeżeli kogoś to nie interesuje to czytanie tej książki może okazać się nużące. Autor świetnie buduje napięcie i stwarza odpowiedni klimat. Intryga jest dobrze skonstruowana. Rozwiązanie zagadki okazało się zaskakujące i byłam w szoku. Brawo za nieprzewidywalność! Zdecydowanie polecam!


Ocena: 9/10

6 komentarzy :

 1. Dobrze, że książka nie jest przewidywalna. Nie lubię tego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Ogromnym plusem jest nieprzewidywalność i dopracowanie wszystkiego w każdym calu. Widać, że autor przyłożył się do tej powieści.

  Kingo, zapraszam Cię na moje autorskie wyzwanie "Grunt to okładka", o którym napisałam na blogu. Może zechcesz wziąć udział? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak było obrzydliwie, to książka zdecydowanie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kiedyś Chattama i mi się podobał, choć teraz jedyne, co mi się z nim kojarzy to to, że jest przystojny jak 150. :) Książkę z pewnością kiedyś łyknę, tym bardziej, że taka dobra ;) Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś ta postać Brolina mi nie odpowiada :/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka