01.01.2014

Graham Masterto - Czerwony Hotel

Tytuł: "Czerwony Hotel"
Autor: Graham Masterton
Ilość stron: 265
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Horror

Sissy Sawyer posiada zdolności parapsychiczne i potrafi wywróżyć przyszłość z kart DeVane. Pewnego razu przyjeżdża do niej bratanek ze swoją dziewczyną - T-Yon. T-Yon dręczą koszmary senne z jej bratem w roli głównej.  W międzyczasie w Czerwonym Hotelu, którego właścicielem jest brat dziewczyny zaczynają dziać się straszne rzeczy. Słychać różne dźwięki, zamordowany zostaje policjant, na dywanie widnieje duża plama krwi. Sissy bierze sprawy w swoje ręce.

Książka okazała się dla mnie trochę za mało straszna. Były momenty, w których poczułam lekki strach, rozglądałam się po swoim pokoju i upewniałam czy drzwi są zamknięte. Jednak było tego za mało.
Fabuła nie jest szczególnie wyszukana, pojawiają się duchy, jest krew, czyli nic nowego, ale autor przedstawia to bardzo fajnie, więc książkę czyta się błyskawicznie i ciężko się od niej oderwać. Bardzo lubię styl pisania pana Mastertona. Dodatkowo autor przyłożył się do pisania i zapoznał z podstawowymi informacjami na temat wróżenia z kart.

Bardzo podobała mi się postać Sissy. Stara kobieta, hipiska, ze zdolnościami parapsychicznymi, energiczna, odważna. "Czerwony Hotel" to trzecia książka z jej udziałem. Poprzednich nie czytałam, ale muszę to nadrobić. Niestety odniosłam wrażenie, że bohaterowie byli jacyś tacy niedomyślni. To, na co ja wpadłam kilka stron wcześniej, bohaterowie dopiero odkrywali.

Książka jest dobra, ale dla wielbicieli i znawców horrorów będzie zdecydowanie za słaba. Ja miło spędziłam z nią czas, nawet troszeczkę się przestraszyłam.

Ocena: 6/10

Chciałam Wam życzyć szczęśliwego nowego roku, żeby był lepszy niż poprzedni, dużo zdrowia, radości i spełnienia wszystkich marzeń!.

3 komentarze :

  1. Nie czytałam tej książki Mastertona. Na pewno zajrzę, gdyż cenię sobie jego talent. Wszystkiego dobrego!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie to ja jestem bardzo ciekawa jego twórczości :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie bym przeczytała cokolwiek Mastersona. Tą lekturę także.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka