10.01.2014

Liebster Blog Award

 Do Liebster Blog Award zostałam nominowana przez Oczarowaną Książkami. Jest to blogowa zabawa, która polega na wymyśleniu 11 pytań i zadania ich 11 nominowanym przez siebie blogerom.
1. Podaj tytuły trzech książek, które według Ciebie powinny znaleźć się w kanonie lektur.
Uważam, że lektury szkolne są niezwykle ważne i powinny być dla czytających przede wszystkim interesujące, by nie zniechęcać, a zachęcać do czytania. Muszą także czegoś uczyć. Moje typy to: "Ćpun" Melvina Burgessa, "My, dzieci z dworca ZOO", "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Gwiazd naszych wina", "Dziewczynka w zielonym sweterku".
 

2. Gdybyś mógł/mogła zamieszkać w świecie z powieści, to który tytuł byś wybrał/a?
"Wybrani" C.J Daugherty. Fajnie by było znaleźć się w takiej szkole.

3. Oglądasz seriale? Jeżeli tak, to napisz, które polecasz i tytuły tych, które są niewarte uwagi.
Nie oglądam.

4. Pomyśl o kolorze fioletowym. Czym jest pierwsza rzecz, o której pomyślałeś/aś?
Wrzosy.

5. Odwiedzasz strony internetowe mające związek z literaturą? Jeżeli tak, podaj te, które podobają Ci się najbardziej.
Najczęściej odwiedzam portal lubimyczytac.pl, granice.pl, zbrodniawbibliotece.pl. Codziennie czytam też blogi książkowe.

6. Czy grasz w gry komputerowe? Jeżeli tak, to napisz, które Twoim zdaniem są warte uwagi :)
Od czasu do czasu zagram w Simsy, poza tym nie gram w nic. 

7. Czy masz ulubionego autora? Podaj kilka nazwisk, jeżeli lubisz więcej niż jednego pisarza ;)
Oczywiście. Lubię Jodi Picoult, Simona Becketta, ALex Kavę, Ericę Spindler, Tess Gerritsen, Maxime Chattam'a.

8. Przy której czytanej ostatnio książce zapomniałeś/aś całkowicie o otaczającym Cię świecie?
"To, co zostało" - Jodi Picoult. Dzisiaj albo jutro wstawię opinię na bloga.

9. Wymień 3 filmy, które poleciłbyś/łabyś bez zastanowienia.
Wymienię dwa, ponieważ bardzo rzadko oglądam filmy. Natomiast polecić mogę "Nietykalnych" oraz "Marley i ja" (w sumie to największe doświadczenie mam z filmami familijnymi o psach. Także jeżeli kogoś interesuje taka tematyka to "Beethoven" też jest super).
Jeżeli chodzi o filmy to przyznaję, że nie mam do tego cierpliwości. Często jest tak, że zaczynam coś oglądać, szybko się nudzę i wyłączam. Zdecydowanie bardziej wolę przeczytać sobie książkę.

10. Czy masz swoją ulubioną zakładkę? Jeżeli tak, to dodaj zdjęcie (lub link do niego), albo opisz jak wygląda (z chęcią zobaczę więcej niż jedną zakładkę, najlepiej całą kolekcję) ;)
Nie mam. Używam różnych zakładek, najczęściej tych dołączonych do książek.

11. Na co zwracasz największą uwagę podczas czytania recenzji/opinii książek?
Przede wszystkim na czytelność. Lubię jasne tła i ciemną czcionkę. Od razu przyjemniej się czyta. Zwracam też uwagę na rażące błędy ortograficzne. Lubię też, gdy opinie są krótkie i konkretne.


Nie taguję nikogo, ponieważ z doświadczenia wiem, że wiele osób w takich zabawach udziału nie bierze, a nie chcę nikogo wywoływać do tablicy. Jeżeli ktoś miałby ochotę odpowiedzieć na te pytania to z chęcią przeczytam wasze odpowiedzi  w komentarzach.

2 komentarze :

  1. Dziękuję za udział w zabawie :) Bardzo spodobały mi się Twoje odpowiedzi ;) Zgadzam się co do lektur - moim zdaniem lista powinna być w końcu odświeżona. Rozumiem, że klasyka jest ważna, ale jest także wiele współczesnych dzieł, które są warte uwagi. W Simsy też lubię grać - z niektórych rzeczy nigdy się nie wyrasta ^^ "Marley i ja" jest świetny! Chyba każdy, kto posiada (lub posiadał) psa wie, ile w tym filmie jest zawarte prawdy ;) Jeżeli chodzi o filmy familijne o psach, to polecam Ci "Hotel dla psów" oraz serię z golden retrieverami w roli głównej - z tych, które oglądałam, szczególnie zapadły mi w pamięć "Świąteczne psiaki" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe odpowiedzi :) W końcu powinnam zaznajomić się z twórczością pani Picoult. :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka