24.01.2014

Nina Reichter - Ostatnia spowiedź, tom II

Tytuł: "Ostatnia spowiedź"
Autor: Nina Reichter
Ilość stron: 370
Wydawnictwo: Novae Res
Tom- II
Kategoria: Romans
Po przeczytaniu tomu pierwszego wiedziałam, że na pewno przeczytam kolejny. Bardzo dobrze pamiętam fabułę poprzedniej części, ponieważ wryła się ona w moją pamięć. Zakończyła się w tak ciekawym momencie, że nie byłabym sobą, gdybym nie poznała dalszych losów bohaterów. Tych, którzy nie czytali jeszcze tomu pierwszego odsyłam do mojej recenzji: KLIK.

"Zaufanie to cząstka duszy, którą oddajesz komuś w nadziei, że nadal pozostanie Twoja."
Podczas koncertu Bradin zostaje postrzelony, a jego życie wisi na włosku. Ponadto przed koncertem usłyszał, że jego ukochana ma romans z jego rodzonym bratem. Wiadomość ta wstrząsnęła nim. Czy chłopak znajdzie siły, by walczyć o życie? Czy usłyszana historia okaże się prawdziwa? Co szykuje los?

Ciężko mi wyrazić to, co czuję po przeczytaniu tej książki. Z jednej strony historia wydaje się banalna, zakończenia można się domyśleć, jak to w romansach często bywa, ale ta powieść ma w sobie to coś, co sprawia, że nie można się od niej oderwać, że czyta się ją jednym tchem. Dla mnie kompletnie nie miało znaczenia to, że w książce jest dużo cukierkowości.

Co wyróżnia tę książkę? Wątek miłosny pomiędzy zwykłą dziewczyną, a znanym piosenkarzem. Świat show-biznesu jest okrutny i rządzi się własnymi prawami. Kontrakty mają określone zasady, które z pewnością nie sprzyjają zakochanym.
Docenić muszę też język autorki, który jest po prostu świetny. Pani Nina świetnie wszystko ubiera w słowa, przepięknie opisuje losy bohaterów. Książka wywołała u mnie mnóstwo emocji. Był to zarówno smutek, żal, jak i radość.

Bohaterowie są bardziej dojrzali, myślą przyszłościowo, zaczynają podejmować bardzo trudne decyzje. W ich życiu dużo się dzieje, ciągle natykają się na jakieś przeciwności losu. W tej części bardzo polubiłam Toma i cieszę się, że autorka bardziej skupiła się na jego postaci. Jestem strasznie ciekawa, jak ułoży sobie życie. Bohaterowie są naprawdę świetnie wykreowani.

 Tom drugi zdecydowanie różni się od pierwszego. Jeżeli miałabym napisać, który podoba mi się bardziej to miałabym duży problem. Mimo, że się różnią to obie są na swój sposób wyjątkowe i jak najbardziej warte przeczytania. Tej książki się nie czyta, ją się pochłania.


Ocena: 9/10

8 komentarzy :

 1. Pomyślę nad nią, to nie do końca moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tylko uda mi się nabyć część pierwszą to kupię pewnie i kolejną :DD

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część książki mnie urzekła, oczarowała i totalnie się w niej zakochałam, ale pod koniec trochę się posypała i zrobiła się telenowela.. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę jak najszybciej zdobyć pierwszy tom!

  OdpowiedzUsuń
 5. Podpisuje się pod twoją recenzją w zupełności. Bardzo mi się podobał drugi tom i teraz czekam na trzeci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oba tomy o dziwo mi się spodobały, bo nie lubię takich histrii, dlatego o dziwo :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka