12.03.2014

Giorgio Faletti - Ja zabijam

Tytuł: "Ja zabijam"
Autor: Giorgio Faletti
ilość stron: 640
Wydawnictwo: Świat Książki


Podczas prowadzenia audycji radiowej, didżej odbiera dziwny i przerażający telefon. Nadawca oznajmia, że wkrótce popełni zbrodnię, wypowiadając słowa "Ja zabijam". Niestety nie był to żaden głupi żart, bo następnego dnia znalezione zostają zwłoki kierowcy Formuły 1 i jego dziewczyny. Ciała są pozbawione twarzy. Rozpoczyna się przerażająca gra pomiędzy policją, a zabójcą.

Czytanie pierwszych stron było dla mnie dosyć męczące. Nijak nie mogłam się wczuć i skupić na książce. Nawet chciałam ją odłożyć na półkę, ale na szczęście tego nie zrobiłam, bo później nie mogłam się oderwać. Książka ma ponad sześćset stron i akcja rozwija się stopniowo. Początek nie jest najciekawszy, ale gdy już się przez niego przebrnie to naprawdę można czytać i czytać, nie zważając na nic.

Bardzo ciekawą postacią jest morderca. Nie udało mi się go odkryć przed policją i byłam bardzo zaskoczona. Autor stworzył dobry portret psychologiczny, pokazał, jak wpłynęły na niego wydarzenia z przeszłości. Ogółem stworzył niezwykle interesującą postać, ale dosyć przerażającą.
Na uwagę zasługują też inni bohaterowie, którzy również są ciekawie wykreowani i wiele w swoim życiu przeżyli.

"Ja zabijam" to bardzo dobry thriller psychologiczny, który polecę fanom gatunku. Nie jest to książka bez wad, bowiem nudny początek może być zniechęcający, w dodatku zbrodnie są trochę monotonne, ale dla mnie nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Z chęcią sięgnę po inne książki autora. Kolejna czeka już na półce.

Ocena: 7/10

Wyzwanie biblioteczne

7 komentarzy :

 1. O, nie słyszałem, a po recenzji czuję, że ma szansę mi się spodobać :) A poza tym lubię takie cegiełki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem na tak! Cegła cegłą, ale fabuła wydaje się ciekawa i nawet ten nudny początek mnie nie zniechęca. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno już nie czytałam dobrej książki napisanej w tym gatunki literackim. Chętnie po nią sięgnę, zwłaszcza po tak pozytywnej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, czegoś takiego ostatnio szukałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpadła mi w oko ta okładka, ale nie czytałam. Tak ogólnie to lubię tę serię Na celowniku, kilka powieści sensacyjnych z niej czytałam i choć nie są zbyt ambitne, to z pewnością są to fajne, rozrywkowe książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Strasznie podoba mi się treść, pragnę jej.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka