03.07.2014

Dale Carnegie - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi


Tytuł: "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
Autor:  Dale Carnegie
Ilość stron: 295
Wydawnictwo: Studio EMKA

 Dzisiaj bardzo krótko o dobrze znanej książce pt. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Są wakacje, więc myślę, że to świetna pora na taki poradnik. Być może pomoże nam w nawiązywaniu nowych znajomości.

 "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" to książka, która na pewno pomoże mi w zmianie swojego życia. Jako osoba nieśmiała często popełniam dużo błędów relacjach z innymi i co tu dużo mówić: mam problemy z nawiązywaniem nowych znajomości. Myślę, że z pomocą tej książki mogę to zmienić. 

W książce zawartych jest mnóstwo dobrych rad. Niektóre są banalne (np. pamiętaj o uśmiechu), ale niestety często o nich zapominamy. Natomiast niektóre mogą trochę trącić myszką, bo książka została napisana dosyć dawno temu, a wiadomo, że dużo się zmieniło od tamtego czasu. Rady udzielane w tym poradniku poparte są wieloma przykładami. Niektóre wydawały mi się lekko naciągane, bo wszystko było takie kolorowe i łatwe, takie "amerykańskie".

Chociaż nie wszystkie te rady można zastosować w życiu to jestem zdania, że warto się z tą publikacją zapoznać. Ja przeczytam ją ponownie. Może nie za miesiąc, jak radzi autor, ale gdy zajdzie taka potrzeba. Warto ją mieć na półce! Ja na pewno sięgnę po inne jego publikacje.

4 komentarze :

 1. Nie przepadam za poradnikami, zwłaszcza takimi, więc sobie podaruję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trącić myszką - ależ ja dawno nie słyszałam tego wyrażenia! Dziękuję Ci za przypomnienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo:) Mnie ono strasznie w głowie utkwiło, bo moja wychowawczyni z podstawówki często tak mówiła.

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka