21.07.2014

Janet Evanovich - Po drugie dla kasy

Tytuł: "Po drugie dla kasy"
Autor: Janet Evanovich
Ilość stron: 415
Tom - 2
Wydawnictwo: Fabryka Słów

"Po drugie dla kasy" to drugi tom z przygodami Stephanie Plum, która jest łowczynią nagród. Jej zadaniem jest doprowadzenie na policję osób, za które została wpłacona kaucja, a nie stawiły się na rozprawie sądowej. Tym razem Stephanie musi znaleźć i złapać Kenny'ego Mancusa, krewnego jej znajomego. Sprawa wydaje się prosta, ale to tylko pozory. W dodatku na jej drodze znowu staje Morelli, który niewątpliwie wykorzystuje swój urok osobisty.

Ku mojej uciesze bardzo dużo w tej części babci Mazurowej, którą uwielbiam. Jest to dosyć ciekawska, szalona, starsza pani. Teraz już wiem, po kim Stephanie ma charakter. Ależ się przy niej uśmiałam! Fajnie by było mieć taką babcię. Oczywiście Stephanie dalej jest zakręcona, uparta jak osioł i sarkastyczna. W dalszym ciągu wpada w kłopoty i ma pecha do niewłaściwych osób. Uwielbiam ją! Polubiłam też mamę Śliweczki, która za wszelką cenę stara się zeswatać córkę, a jak jej to wychodzi?  Przeczytajcie sami.

Ta część jest trochę mniej śmieszna od poprzedniej, ale za to bardziej rozbudowano tutaj wątek kryminalny, który niestety dla mnie był taki sobie. Trochę zagmatwany, ale nie trzymał w napięciu i średnio mnie zainteresował.

Przyznaję, że tom pierwszy - "Po pierwsze dla pieniędzy" podobał mi się bardziej. Według mnie było więcej humoru i śmiesznych scen (chociaż to pewnie zależy od wydania i tłumaczenia, bo ja mam stare z wydawnictwa Amber i może to temu). Trochę też wątek kryminalny nawalił. To jednak nie znaczy, że ta część jest słaba. Co to, to nie! Dla mnie w tej serii najważniejszy jest wątek komediowy i póki on będzie dla mnie zadowalający to będę chwaliła i polecała. Dla mnie najważniejsi są tutaj bohaterowie i fakt, że mogę sobie poprawić humor podczas czytania. Dobrze się bawiłam i miło przy niej spędziłam czas.

Jeżeli szukacie genialnego kryminału to nie jest to seria dla Was i lepiej sobie od razu odpuścić. Natomiast jeżeli oczekujecie dawki humoru i fajnych bohaterów to jak najbardziej polecam. Czytanie można zacząć nawet o drugiego tomu, bo w niczym to nie przeszkadza.

Trzeciej części jeszcze nie mam, ale muszę koniecznie na nią zapolować, żeby czekała na półce w razie gorszych, dołujących dni, bo na takie ta seria jest idealna.Wam, jeżeli jeszcze nie czytaliście, to serdecznie polecam.

Ocena: 7/10

Wyzwanie biblioteczne

7 komentarzy :

 1. Odpuściłam jakoś tę serię...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede mną jeszcze pierwszy tom, ale wiem, że w przyszłości zapoznam się z całą serią ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez liczne pochlebne recenzje tej serii, szczerze nabrałam na nią ochoty. Może i ją zacznę, ale czy skończę. Jak na razie nigdy mi się to nie udało :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Póki co nie mam ochoty na tą serie. Nie wiem dlaczego, ale nic do niej mnie specjalnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie wszystkie powieści z tej serii prezentują podobnie dobry poziom :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie ta seria, ale nie wiem, czy kiedyś znajdę czas, aby się za nią zabrać. Mam nadzieję, że tak, ale to się zobaczy jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie miałam okazji poznać twórczości autorki.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka