07.07.2014

Językowo: English Matters nr 47

Dzisiaj przedstawiam Wam najnowszy, wakacyjny numer magazynu językowego English Matters. Ja po raz kolejny jestem bardzo zadowolona jeżeli chodzi o artykuły. O czym przeczytamy tym razem?

W magazynie mała, ale bardzo ważna zmiana. Przy trudniejszych słówkach pojawia się transkrypcja fonetyczna. Liczę na to, że w kolejnych numerach będzie ona przy wszystkich słówkach w słowniczku.
W dziale This & That króluje matematyka. Dowiemy się bowiem, jak czytać ułamki, kąty oraz symbole matematyczne. Oprócz tego jeszcze bardzo fajna ciekawostka, bo poznamy nazwy produktów spożywczych, które niewątpliwie wywołują na naszej twarzy uśmiech.

W dziale People & Lifestyle przeczytamy o niezwykłych, oryginalnych budynkach. Jest także artykuł o Martinie Addisonie, który z zawodu jest nauczycielem, a z zamiłowania tatuażystą, czyli na tapecie tatuaże. Możemy dowiedzieć się też czegoś więcej na temat piosenkarki z Nowej Zelandii, a mowa o Elli Mariji Lani Yelich-O'Connor, znanej jako Lorde. Przy okazji dokładnie przeanalizujemy jedną z jej piosenek.


W dziale Culture poznamy czterech kryminalistów, którzy nieźle nabroili i świat na długo ich zapamiętał. Pojawia się tutaj między innymi Janosik i Ned Kelly. Oprócz tego poznamy różnice pomiędzy brytyjskim i angielskim.

W dziale Language  o zaletach nauki z native speakerem.

W dziale Science  pod lupę wzięto ludzką inteligencję i mózg.

W dziele Travel przeniesiemy się najpierw do Malty, a później do Wielkiej Brytanii, by odkryć niezwykle malownicze i piękne zakątki. Nic tylko wsiadać w samolot i lecieć.

W dziale Conversation Matters  coś dla osób, które mają ochotę trochę sobie poflirtować na wakacjach. Znajdziecie tu przykładowe dialogi i wskazówki dotyczące flirtowania po angielsku.

W dziale Leisure o tym, co w telewizji oglądają brytyjscy nastolatkowie.

W tym numerze  dostępny jest także dodatek - At the airport, który można pobrać na stronie internetowej. Bardzo przydatna rzecz dla osób podróżujących samolotami.

Wakacje to idealny moment, by poznać magazyny językowe. Będą idealne do czytania w czasie podróży, czy też na plaży. A przy okazji można podszkolić swój angielski.

 Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

5 komentarzy :

 1. Wakacyjnego wydania jeszcze nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już przeczytałam, neidługo recenzja, jestem zadowolona :) Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle próbuję upolować ten magazyn w Empiku, ale z marnym skutkiem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, nie ma? To zobacz sobie na tę stronę. Masz różne punkty sprzedaży:
   http://em.colorfulmedia.pl/gdziekupic.php

   Usuń
 4. Tym razem podziękuję, bowiem od kilku już lat nie kupuje żadnych czasopism ani polskich, ani tym bardziej obcojęzycznych.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka