11.09.2014

Językowo: English Matters nr 48 Dzisiaj zapraszam na prezentację 48 numeru English Matters, który dedykowany jest na wrzesień i październik.


W dziale This & That znajdują się bardzo króciutkie artykuły. Jest kila słów o chorobie SLI oraz Yoshirze Nakamatsu-  naukowcu i wynalazcy, który zajmuje się badaniem długowieczności.

W People & Lifestyle pojawia się Bruno Mars i jest też analiza jednej z jego piosenek, a mowa o "Grenade". Ja bardzo lubię te tłumaczenia utworów, zwłaszcza gdy pojawiają się znane mi piosenki.


Następnie pojawia się artykuł na temat oszczędzania, a później coś specjalnego dla kobiet, bo mowa o butach na wysokim obcasie i ich historii.

Są tu jacyś fani Jane Austen? Bo to właśnie dla nich jest tutaj coś specjalnego. Najpierw, w dziale Culture, pojawia się wywiad z Hazel Jones, która jest wielka fanką jej powieści. Natomiast dalej, w dziale Travel , przeniesiemy się do malowniczego Bath, znanego właśnie z książek Austen.

W dziale  Language poruszony został temat wolności słowa, która bardzo często jest nadużywana przez media i szkodzi wizerunkowi innych osób. Następnie coś dla osób uczących się angielskiego, a mowa o aplikacji na telefon, która ma pomóc w nauce słówek.

Dział Technology pominęłam, bo niezbyt mnie interesował, a i słownictwo było ciężkie, i specjalistyczne.

W Conversation Matters znajdziemy dialog pomiędzy osobą wynajmującą mieszkanie, a właścicielem. Będzie to szczególnie pomocne dla osób, które wybierają się na stałe za granicę.

A na koniec (Leisure) coś dla wielbicieli sportu, bo na tapecie mamy Zumbę. Ten rodzaj wysiłku fizycznego staje się ostatnio coraz bardziej modny, ale nie ma się czemu dziwić, bo naprawdę można przyjemnie spędzić czas i jeszcze poprawić swój wygląd!.

 Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Więcej postów dotyczących nauki języków znajdziecie w kąciku językowym - KLIK

4 komentarze :

 1. Szczerze mówiąc , mi średnio się podobał , ale cztery naprawdę świetne artykuły dla siebie znalazłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten magazyn jest jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako, że moja nauka z językiem angielskim jest na poziomie podstawowym, wątpię, żebym wiele zrozumiał z tego czasopisma. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ze słownikiem dałbyś radę:)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka