09.10.2014

Priscille Sibley - Obietnica gwiezdnego pyłu

Tytuł: "Obietnica gwiezdnego pyłu"
Autor: Priscille Sibley
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Świat Książki


Matt i Elle to kochające się małżeństwo. Para bardzo pragnie potomstwa, ale kolejne próby kończą się śmiercią dziecka. Sytuacja nie jest łatwa; Ellie bardzo pragnie potomka, mimo że kolejna ciąża jest dla niej poważnym zagrożeniem. Jednak pewnego dnia dzieje się coś strasznego; Ella spada z drabiny, a w konsekwencji popada w stan śmierci mózgowej. Cała rodzina wie, że kobieta w takiej sytuacji życzyłaby sobie natychmiastowego odpięcia od respiratora, ale gdy okazuje się, że w jej łonie jest dziecko wszystko się komplikuje. Jaką decyzję podejmie Matt?

Książka jest absolutnie świetnie napisana. Autorka pięknie wykreowała bohaterów, a szczególnie Matta, który z całych sił walczył. Naprawdę było mi go ogromnie żal, ale przede wszystkim czuć było przez te kartki miłość. Ale taką prawdziwa miłość. Matt na pewno bardzo kochał swoją żonę i chciał dla niej jak najlepiej. Przyznaję, że było to wzruszające i emocjonujące. Ja nie wiem, jak zachowałabym się na jego miejscu. Podziwiałam jego siłę i wytrwałość. To naprawdę piękna historia o dojrzałej miłości, bez zbytniego słodzenia.

Czytanie tej książki nie jest łatwe, ponieważ dostarcza ogromnej ilości emocji, ale przede wszystkim zmusza człowieka do zastanowienia się. Podejmowane są tutaj tematy eutanazji i aborcji, więc trzeba się przygotować na to, iż jest to bardzo poważna lektura, na czytanie której trzeba się przygotować.

Tak naprawdę nie chcę tu dużo pisać i mówić, jak ja bym postąpiła, bo to nie o to chodzi. Myślę, że każdy powinien sobie to przemyśleć we własnej głowie, bo jestem zdania, że nie można udzielić w takich przypadkach jednoznacznych odpowiedzi. Skończyłam czytanie i w głowie pozostało mnóstwo pytań, na które nie potrafię sobie odpowiedzieć.

Piękna książka. Genialna. Niesamowita. Jedna z tych, które na długo zostaną zapamiętane. Warto przeczytać, naprawdę. Ja czekam na kolejne książki tej autorki.


Ocena: 10/10


13 komentarzy :

 1. Męczę się przy takich książkach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to już bywa przy takich książkach. Ja ogólnie mocno przezywam zawsze takie historie, ale i tak po nie sięgam. Po prostu potrzebuję takich lektur od czasu do czasu.

   Usuń
 2. Chyba jeszcze nie czytałam książki o podobnej tematyce, zatem chętnie sięgnę po tę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powieść dotykające tak złożonych problemów, w tym macierzyństwa i małżeństwa to ksiażki, które cenię najbardziej. Zapisuję sobie ten tytuł i zaczynam rozglądać się za nim w bibliotekach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie emocjonalne, trudne książki, więc z chęcią kiedyś poznam tą:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie ta książka również jest genialna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesująca recenzja :) Zapamiętam tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 10 na 10 nie daje się byle jakiej powieści. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też ta książka zrobiła na mnie wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tematyka ciężka i trudna. Nie wiem, czy potrafiłabym przez nią przebrnąć... ale chętnie spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trudny temat, a jednocześnie kusi. A tak wysoka ocena tylko mnie bardziej do tej książki przekonuje.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka