04.12.2014

Laura Summers - Lato opowieści

Tytuł: "Lato opowieści"
Autor: Laura Summers
Ilość stron: 311
Wydawnictwo: Akapit


Sięgnęłam po tę książkę w ciemno, bo nie znalazłam żadnych jej recenzji, a opis z tyłu okładki niezbyt dużo mówi. I niestety się zawiodłam.

Książka opowiada o dwóch siostrach, Ellie i Grace, które razem ze swoją matką uciekają z domu przed ich własnym ojcem, który znęca się nad całą rodziną. Dziewczyny razem z mamą próbują ułożyć sobie życie na nowo i zapomnieć o problemach, ale nie będzie to takie proste.

Książka nie jest zła, ale według mnie jestem chyba troszeńkę za stara do jej czytania. Jest raczej do młodszych nastolatek i mniej wymagających czytelników. Owszem, porusza ważne problemy, ale ja przeczytałam już wiele tego typu powieści i z każdą taką pozycją poprzeczka jest coraz wyżej. Tutaj brakowało mi głębi, lepszego rozwinięcia wątków. Trochę tak po łepkach jest to wszystko napisane. A może ja jestem zbyt wymagająca?

Przejdę teraz do bohaterów i przyczepię się, bo są niezbyt dokładnie wykreowani. Brakowało mi w nich jakieś takiej oryginalności, czegoś, co pozwoliłoby mi ich zapamiętać na dłużej. Liczyłam na tematy do rozmyślań, a tego niestety nie zaznałam. Owszem, temat, jaki porusza autorka jest ważny i trzeba o tym mówić, bo przemoc w rodzinie jest coraz częstszym zjawiskiem. Mnie jednak nie spodobała się sama forma. No i jeszcze ta okładka, która nijak pasuje do treści, tytuł zresztą podobnie.

Może młodszymi czytelnikami ta książka wstrząśnie, mnie jednak nie zaskoczyła niczym, za serce też szczególnie mnie nie chwyciła. Czytało się ją szybko i całkiem przyjemnie, ale na długo w mojej głowie nie zostanie. Dla mnie jest przeciętna.

Ocena: 5/10

2 komentarze :

  1. Okładka kojarzy mi się z "głupiutkimi" powieściami dla nastolatek. Chyba się nie skuszę;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie to samo sobie pomyślałam. Raczej nie przeczytam.

      Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka