25.01.2015

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - Cukiernia pod Amorem. Hryciowie

Tytuł: "Cukiernia pod Amorem. Hryciowie"
Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Ilość stron: 504
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tom: III
"Hryciowie" to trzeci tom trylogii "Cukierni pod Amorem". Recenzja może zawierać spoilery do poprzednich części!

W trzecim tomie trylogii przenosimy się do czasów II wojny światowej i dalej poznajemy losy rodu Zajezierskich. Celina Cieślak, córka Pawła Cieślaka, poznaje Adama Toroszyna. Młodzi zakochują się w sobie, jednak wojna jest bezlitosna i rozdziela tę dwójkę.

Przenosimy się także do roku 1995 i współczesnego Gutowa. Iga boi się o swojego ojca i nie podoba jej się jego romans. Jakby tego było mało, do Gutowa na otwarcie szkoły kwietanek przybywa sam Adam Toroszyn wraz ze swoim wnukiem Xavierem. Czy Idze uda się rozwikłać rodzinną tajemnicę? Kim jest kobieta, które ciało znaleziono w czasie wykopalisk?

Jeżeli chodzi o ten tom to mam mieszane uczucia. Niby mi się podobało, bo było ciekawie, akcja szybko gnała do przodu, ale w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że jakoś tak to moje czytanie miejscami było na siłę. Poczułam się taka zmęczona od nadmiaru informacji, a ich w tej książce nie brakuje. Dla mnie ta część jest tylko dobra, najlepsza według mnie jest pierwsza. Czyta się ją dobrze i szybko, ale nie jest aż tak porywająca. Miejscami miałam wrażenie, że mam przed sobą jakiś suchy artykuł pozbawiony emocji.

A na koniec o zakończeniu, które mnie osobiście lekko zdezorientowało, ponieważ wszystko skończyło się tak nagle, nie poznałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Było tylko takie zdziwienie, że to już jest koniec. Trochę mnie to rozczarowało i czuję niedosyt. Autorka chyba bardzo się spieszyła i chciała szybko zakończyć serię, a tymczasem urwała w najciekawszym momencie. Czyżby brakowało jej pomysłów?

Ocena: 6/10

Polacy nie gęsi

8 komentarzy :

 1. Dostałam na urodziny pierwszy tom, więc niedługo i ja poznam historię Cukierni pod Amorem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie kiedyś się skuszę na 1. część, ale jeszcze nie teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda tylko, że zakończenie rozczarowuję, ale i tak, gdy będę miała okazję to z pewnością sięgnę po tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część jest najlepsza, ale tak to często bywa...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałem okazję czytać "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich" i przyznam szczerze, że jak nie lubię takiego typu literatury, to akurat ta mnie urzekła. Jeśli będę miał okazję to z chęcią przeczytam kolejny tom, jak i cykl Cukierni. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz mam ochotę przeczytać pierwszą część..
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam jedną książkę autorki a dokładnie Różę Wallenrod (czy jakoś tak, nie jestem w stanie przypomnieć sobie tytuły) i zachwycona nie byłam, ale zamierzam sięgnąć po "Cukiernię..." :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka