18.04.2015

Olga Rudnicka - Do trzech razy Natalie

Tytuł: "Do trzech razy Natalie"
Autor: Olga Rudnicka
Ilość stron: 380
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tom: III
"Do trzech razy Natalie" to trzeci tom przygód Natalii Sucharskich. Poniższa opinia może zawierać spoilery do poprzednich części!

Natalie powracają. W wielkim stylu, rzecz jasna. Będzie się działo, bo u sióstr Sucharskich nigdy nie może być nudno. Tym razem Natalie postanawiają odpocząć od facetów i zostawiając ich samych z dziećmi, wyjeżdżają na babskie wakacje do Międzyzdrojów. Z odpoczynkiem będzie to jednak miało niewiele wspólnego; siostry Sucharskie angażują się w sprawę kryminalną, ponieważ zabita została młoda dziewczyna, na którą kobiety natknęły się wcześniej w kawiarni.

Kolejny raz będę zachwalała i polecała, ale od razu ostrzegam, że nie jest to seria dla każdego. Przygody z siostrami Sucharskimi to książki, w których przeważa wątek obyczajowy, a kryminalny jest zawsze dodatkiem. Dlatego też myślę, że do gustu przypadnie zdecydowanie bardziej paniom i osobom, które tego typu książki lubią. Nie nakręcałabym się za bardzo na wątek kryminalny i nie oczekiwała tutaj nie wiadomo czego. Akurat w tej części podobał mi się on najmniej, bo jest przewidywalny i ogólnie taki sobie. Natomiast perypetie Natalii mi to wynagrodziły. Przyznaję, że ja serię tę czytam dla bohaterek.

W dalszym ciągu uważam, że pierwszy tom jest najlepszy pod względem humoru, zagadki i w ogóle, ale i tak cieszę się, że poznałam trzecią część. Miło spędziłam czas z tymi szalonymi kobietami, trochę się pośmiałam. Jest humor, fajne, sympatyczne i szalone, choć przerysowane postaci, lekki styl autorki, więc czego chcieć więcej?

Pani Olgo, po przeczytaniu ostatnich dwóch stron w moich oczach zaczęły pojawiać się łzy. Jest mi strasznie smutno, że to już koniec Natalii, bo bardzo się z nimi zżyłam i ciężko mi się teraz z nimi rozstać. Marzy mi się kolejny tom, oj marzy i mam szczerą nadzieję, że kiedyś jeszcze autorka do sióstr Sucharskich wróci.

Ocena: 7/10

Polacy nie gęsi

5 komentarzy :

 1. Ja na razie tylko pierwszą część przeczytałam, ale mam ochotę na kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, ta część trochę stoi w tyle za pierwszą, ale i tak uwielbiam całą serię :)

  I również jest mi bardzo żal, że autorka kończy przygodę z Nataliami.Mam jednak nadzieję, że przygotuje jednak jakiś epizod, ot choćby z jakiegoś wielkiego ślubu sióstr S. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda nieźle! Szkoda, że nie mam już przy sobie pierwszej części ;) może uda mi się kiedyś przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii ale brzmi bardzo zachęcająco.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka