03.04.2015

Olga Rudnicka - Drugi przekręt Natalii

Tytuł: "Drugi przekręt Natalii"
Autor: Olga Rudnicka
Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tom: II

"Drugi przekręt Natalii" to drugi tom przygód Natalii Sucharskich. Poniższa opinia może zawierać spoilery do poprzedniej części!

Od wydarzeń opisanych w pierwszej książce mijają dwa lata. Natalie nadal mieszkają razem w ogromnej willi odziedziczonej w spadku po ojcu, ale w ich życiu wiele się zmieniło; pojawili się mężczyźni, zmienił się ich wygląd. Jedno jednak pozostało niezmienne - skomplikowane charaktery i zbyt dobra umiejętność wpadania w kłopoty. Co tym razem nabroiły?

Były współpracownik ojca, pan Janusz Zawada, z którym dziewczyny mocno się zaprzyjaźniły, znika w tajemniczych okolicznościach, a w jego domu znaleziony zostaje trup. Wkrótce potem policja odnajduje spalone zwłoki, twierdząc, że to na pewno przyjaciel kobiet. Ale Natalie, jak to one, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zaczynają prywatne śledztwo. W grę wchodzą jeszcze duże pieniądze, gdyż pan Janusz wymienił je w spadku. Kobiety otrzymują jego mieszkanie i brylanty, które są warte miliony, a ochotę na nie mają nie tylko siostry Sucharskie.

Niestety ta część okazała się zdecydowanie słabsza od poprzedniej. Nie jest już tak zabawnie, ale i tak kilka razy autorce udało się mnie rozbawić. Mam wielką nadzieję, że w trzecim tomie będzie pod tym względem lepiej. Natomiast podobało mi się to, że od razu przechodzimy do konkretów, jest zagadka kryminalna itd. W pierwszym tomie raczej przeważał wątek obyczajowy, a czytelnik dopiero poznawał i próbował ogarnąć wszystkie siostry Sucharskie, a one uczyły się ze sobą żyć.

Siostry Sucharskie ponownie sporo namieszają. Ich życie po prostu nie może być normalne i mają mocne skłonności do popadania w tarapaty, z których później ciężko się wydostać. A jakie kłamstwa powstają! Razem tworzą mieszankę wybuchową i biada temu, kto stanie na ich drodze. Z siostrami Sucharskimi lepiej nie zadzierać. Mimo, że Natalie potrafią czytelnika zirytować to i tak się je uwielbia. Nie da się ukryć, że bohaterowie są przerysowani, ale mnie to kompletnie tutaj nie przeszkadza i chcę więcej.

Polacy nie gęsi

Ocena: 7/10

6 komentarzy :

 1. Rudnicka to całkiem fajna pisarka. Podobała mi się jej książka coś z kotem i psem w tytule i Lilith czy jakoś tak. Natalie czytałam 1 tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie na półce stoi pierwszy tom tej serii i muszę w końcu po niego sięgnąć. Przeczytałam już kilka książek tej autorki i przypadły mi one do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słaba druga część nie zachęca do pierwszej części. Nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię te kryminały p. Rudnickiej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż książkipanio Rudnickiej uwielbiam, to Natalie nie przypadły mi do gustu,

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka