18.02.2016

Giulia Enders - Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Tytuł: "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała"
Autor: Giulia Enders
Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Feeria


Są takie elementy naszego ciała, o których raczej nie mówimy. A nie robimy tego, bo się wstydzimy, uznajemy je za nieinteresujące, a w rzeczywistości odgrywają one ogromną rolę w naszym funkcjonowaniu. A mowa tu o jelitach. Tak, tak, to nie żart; ta książka jest właśnie o nich. A co lepsze, wcale nie trzeba być studentem medycyny, uczniem profilu biologicznego, żeby móc i co najważniejsze - chcieć ją przeczytać.

Początkowo myślałam, że ta książka to jakiś żart albo ma po prostu podchwytliwy tytuł. Ale nie. To jest opowieść o jelitach. Zanim jednak klikniecie na krzyżyk zamykający przeglądarkę, dajcie mi trochę czasu, bo jestem przekonana, że w jakiś sposób na pewno zachęcę Was do lektury.

Jelita na ogół wydają się nieciekawe, nikt też jakoś szczególnie chętnie nie opowiada o swoich chorobach z nimi związanymi. Autorka natomiast pokazuje, że jest to bardzo ciekawy organ. Nigdy nie sądziłam, że można tak wyśmienicie i tak lekko przekazywać podstawową wiedzę medyczną. Nie brakuje tutaj humoru, a autorka bez skrępowania przeprowadza nas przez czynności fizjologiczne, takie jak na przykład wypróżnianie. Dołączone rysunki są świetnym dodatkiem i chociaż nie są niezbędne, to ładnie wszystko obrazują.

Po przeczytaniu tej książki czuję się naładowana wiedzą. Poznałam mnóstwo interesujących faktów i lepiej zrozumiałam wszystkie te procesy zachodzące w moim organizmie. Oby więcej takich książek. Ja chętnie przeczytałabym w takim stylu o każdym innym organie.

Tak więc zachęcam Was do odbycia niezwykle pasjonującej podróży wgłąb ciała i lepszego poznania swoich jelit. Potraktujcie ten tytuł jako ciekawostkę i sięgnijcie po tę książkę, bo warto. Czyta się ją jak dobrą historię!


3 komentarze :

 1. Nie pasjonuję się medycyną jakoś specjalnie, ale może kiedyś jak wpadnę na tę książkę to przeczytam ;)

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ta książka wydaje się być jakimś żartem :D Ale skoro tak naprawdę jest ciekawa, to może warto by było pisać takich więcej - kto wie, może ludzie chętniej wtedy przyswajali by wiedzę, nawet taką z pozoru nie potrzebną :D
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieźle :) Trochę dziwny, ale bardzo oryginalny pomysł. Już sam tytuł wydaje się nieco kontrowersyjny, ale i wesoły. Zobaczymy - może uda mi się po tę książkę sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka