06.04.2016

Rafał Kosik - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Tytuł: "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi "
Autor: Rafał Kosik
Ilość stron: 376
Wydawnictwo: Powergraph
Tom: I 

Sięgnęłam po tę książkę nie bez obaw. Bałam się, że już wyrosłam z czytania takich tytułów, w których bohaterowie są uczniami gimnazjum. Okazało się jednak, że niektóre książki idealne są nie tylko dla dzieci.

Felix, Net i Nika mają trzynaście lat i właśnie rozpoczynają naukę w gimnazjum. Zaczynają spędzać ze sobą dużo czasu i bardzo szybko zaprzyjaźniają się. Wkrótce okazuje się, że ich szkoła wcale nie jest taka zwyczajna, jakby mogło się wydawać. Ale trójka młodych, zdolnych nastolatków na pewno poradzi sobie ze wszystkimi zagadkami, które czekają na rozwiązanie. Dziwna szkoła to jednak nie wszystko, bo bohaterowie będą musieli poradzić także z depczącymi im po piętach przestępcami.

Pierwsze wrażenie? Pozytywne. Pomyślałam, że to będzie bardzo sympatyczna opowieść z fajnymi, całkiem ogarniętymi młodymi bohaterami. Miałam jednak wątpliwości, czy uda mi się wczuć w ich przygody, bo jednak gimnazjum mam już dawno za sobą. W każdym razie moje obawy były bezpodstawne, bo bardzo szybko polubiłam bohaterów i zostałam nawet zaskoczona przez autora. Początkowo myślałam, że to będzie zwykła opowieść o rozrabiających gimnazjalistach, którzy mają bogatą wyobraźnię. Szybko jednak okazało się, że tutaj ciężko o zwyczajność, bo pojawiają się nawet elementy magiczne.

W książce naprawdę dużo się dzieje i chociaż jest to tytuł przeznaczony dla dzieci i młodzieży to jestem przekonana, że i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Myślę, że nazwanie tej serii polskim Harrym Potterem nie będzie o wiele mijało się z prawdą. Są pewne elementy wspólne, które szybko mi się z twórczości pani Rowling skojarzyły. Ale spokojnie - to nie żadna kopia, a książka na poziomie, bardzo dobry poziomie. Kurcze, dlaczego nie trafiłam na tę serię kilka lat temu? Byłabym wtedy w idealnym wieku na jej czytanie.

Bohaterowie są niezwykle sympatyczni i spodobali mi się od samego początku. Felix, Net i Nika stanowią trio idealne i zgrane, a o ich przygodach czyta się z przyjemnością. Jak na gimnazjalistów są dosyć rozgarnięci, a w ich głowach nie brakuje pomysłów. Felix uwielbia roboty, Net jest informatycznym geniuszem, a Nika, hmmm, Nika ma po prostu damskie przeczucie.

Książką czytało mi się rewelacyjnie. Początkowe, zwyczajne wydarzenia szybko zaczynają przyspieszać, a autor zabiera nas do świata, w którym jest magia, nie brakuje fantastycznych wynalazków i niesamowitych zdarzeń, ale też i niebezpieczeństw, z którymi zmierzyć będzie się musiała nasza trójka przyjaciół.

Po kolejną część, jak tylko będę miała okazję, sięgnę z przyjemnością. Mogę jedynie żałować, że kilka lat temu o tej serii nie słyszałam.

3 komentarze :

  1. A ja o tej serii słyszałam, ale myślałam, że to kolejna, banalna historia. Teraz żałuję, że nie przeczytałam kiedy była okazja. Mam nadzieję, że najbliższym czasie uda mi się to nadrobić :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam jedną książkę z tej serii i bardzo miło wspominam ;-) Wtedy skojarzyła mi się z serią o Trzech Detektywach sygnowaną nazwiskiem Hitchcocka ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka idealna dla młodszych czytelników :).

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka