04.05.2016

English Matters nr 57

Dzisiaj zapraszam na recenzję kolejnego numeru English Matters. I tym razem jestem bardzo zadowolona z doboru artykułów, bo praktycznie wszystkie przeczytałam z dużym zainteresowaniem.


Nr 57/2016
marzec/kwiecień

W People and Lifestyle pojawia się tym razem Ed Sheeran. Chociaż jego piosenki bardzo lubię, to dotychczas niewiele o nim samym wiedziałam, więc tym bardziej cieszę się z tego artykułu.


To jednak nie koniec w tym dziale. Dalej przeczytać możemy o słodkim zabójcy, jakim jest niewątpliwie cukier oraz poznać Courtney Carver, która jest autorką bloga, na którym pisze o minimalizmie i motywuje innych do zmian. Wszak czasami mniej znaczy więcej.

W dziale Culture czekają na nas kolejne, zróżnicowane artykuły. Najpierw trochę o magazynie Vogue, którego pierwszy numer ukazał się już w roku 1892. Co ciekawe, pierwszymi odbiorcami byli głównie panowie.
Później trochę o polityce, ale ten temat to zupełnie nie moja bajka, a na koniec o singapurskiej edukacji oraz o tym, co wpływa na sukcesy i wysokie wyniki tamtejszych uczniów.

Z kolei w dziale Language czeka na nas temat z okładki. Przyda się z pewnością każdemu uczącemu się języka, bo zestawiono 50 różnych sposobów, by nauka była efektywna. Być może znajdziecie tu jakąś inspirację.

W Conversation Matters tym razem o jedzeniu. Są i dialogi, i mnóstwo słówek, które zdecydowanie się przydają w rozmowach o posiłkach.

A w dziale Travel tym razem przenosimy się do Edynburga, który uważany jest za stolicę Szkocji od XV wieku. Tradycyjnie EM narobiło mi ochoty na podróż w to piękne miejsce.

A na koniec, w Leisure, wracamy do bohatera działu People and Lifestyle, ale tym razem będzie muzycznie, bo rozłożona na części pierwsze została piosenka "Thinking Out Loud" Eda Sheerana. Ten dział to świetne źródło nowych fraz i zwrotów, które warto poznać.

Tak prezentuje się 57 numer English Matters. Ponadto możemy za darmo pobrać ze strony internetowej dodatek zatytułowany "My body". Znajdziemy w nim słówka związane z ciałem - zaczynając od tych podstawowych a kończąc na nazwach kości, czy układach. Są także idiomy i kilka ćwiczeń. Dodatek naprawdę super zrobiony!

 Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Więcej postów dotyczących nauki języków znajdziecie w kąciku językowym - KLIK

2 komentarze :

 1. Mam u siebie! :3
  W sumie... to musze się zabrać za najnowszy numer! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej interesuje mnie ten artykuł z Ed'em :D Lubię jego piosenki, ale tak jak ty, o samym artyście niewiele wiem :)
  Pozdrawiam i przepraszam za długą nieobecność :/
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka