16.09.2016

Językowo: English Matters nr 60

Numer 60 magazynu językowego English Matters dedykowany jest na wrzesień i październik i według mnie jest to idealny moment na szlifowanie swoich językowych umiejętności.


Tym razem czeka na nas 12 zróżnicowanych tematycznie tekstów.

Na rozgrzewkę tradycyjnie dział This&That, a w nim coś, co bardzo mnie ucieszyło, a mianowicie wzmianka o świetnej i inspirującej stronie z wykładami - ted.com. Kto jeszcze nie zna, temu serdecznie polecam, a zwłaszcza osobom uczącym się angielskiego.
Jest też o tym, co kupić osobie, która ma już właściwie wszystko.

Dalej pora na dział People and Lifestyle. Na początek trochę o człowieku związanym z polityką - Justinie Trudea, który jest kanadyjskim premierem, a potem przeczytamy o bardzo niebezpiecznym w skutkach uzależnieniu, jakim jest zakupoholizm.Tym razem znalazło się i miejsce na kontrowersyjny temat, bo poruszono kwestię aborcji. A na koniec w tym dziale znajdziemy wywiad z trenerem rozwoju osobistego i także blogerem Darrenem Poke, który przybliża nam trochę swój zawód i przy okazji udziela kilku porad.

Pora na dział Culture. Tutaj znajdziemy zdecydowanie zbyt krótki artykuł o różnych amerykańskich świętach - i tych mniej znanych, i tych popularnych. To zdecydowanie mój ulubiony artykuł z tego numeru. Szkoda tylko, że taki krótki, bo można było go bardziej rozwinąć.


Dalej w tym dziale przenosimy się do Londynu, który często kojarzy nam się tylko z pięknymi zabytkami i miejscem idealnym na podróż, ale miasto to ma też swoje czarne zakamarki i drugie, bardziej mroczne oblicze.

Dalej trochę o praktycznym użyciu języka angielskiego. Tym razem w Conversation Matters kilka przydatnych zwrotów i dialogów dotyczących imprezowania. Wszak rok studencki coraz bliżej.

W dziale Science czeka na nas bardzo ciekawy i przestawiony w przystępny sposób artykuł o ludzkim dążeniu do nieśmiertelności za pomocą nowoczesnych technologii. Wizja z jednej strony fascynująca, ale z drugiej przerażająca. Tekst godny refleksji.

Z kolei w dziale Travel odbędziemy podróż do Australii, na której punkcie bardzo kiedyś szalałam i marzyłam, by tam zamieszkać albo przynajmniej odwiedzić ten kontynent. Po przeczytaniu artykułu w EM mam ochotę od razu wsiąść w samolot i polecieć do tego malowniczego miejsca.

A już na sam koniec w dziale Leisure o ludziach znanych z historii i cieszących się złą sławą oraz w Language krótko o literze E.

Ponadto obecne są słowniczki z trudniejszymi słówkami przy każdym artykule, a niektóre teksty możemy sobie odsłuchać. Ze strony internetowej magazynu można też pobrać listę słówek z tego numeru oraz karty pracy. Dostępny jest także darmowy dodatek - Office English.


 Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media.


Więcej postów dotyczących nauki języków znajdziecie w kąciku językowym - KLIK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka