22.10.2016

Dan Brown - Zaginiony symbol


Tytuł: "Zaginiony symbol"
Autor: Dan Brown
Ilość stron: 623
Wydawnictwo: Sonia Draga
Tom: III
Cykl: Robert LangdonPo przeczytaniu "Kodu Leonarda da Vinci" od razu zapragnęłam przeczytać też inne książki autora. Byłam pełna podziwu dla jego wyobraźni i wiedzy w dziedzinie sztuki. "Zaginiony symbol" to kolejny tom z Robertem Langdonem. I  nie jest to już tak kontrowersyjny tytuł jak jego poprzednik, stąd też książka nie jest aż tak popularna, ale zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Na prośbę swojego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, Robert Langdon ma wygłosić wykład na Kapitolu.  Po przyjeździe do Waszyngtonu okazuje się jednak, że żadnej prelekcji nie zaplanowano. Zamiast tego znajduje odciętą dłoń swojego przyjaciela i sam wpada w poważne kłopoty.

Jeśli miałabym porównywać "Zaginiony symbol" z "Kodem Leonarda da Vinci" to przyznać muszę, że podobało mi się trochę mniej. Ale tylko odrobinkę. Autor znowu przygotował dla czytelnika mnóstwo tajemnic i zagadek, na których rozwiązanie przenigdy bym nie wpadła. Jestem pod wrażeniem jego wyobraźni i umiejętności połączenia tego wszystkiego w jedną całość tak, aby czytelnik nie pogubił się w trakcie czytania. Widać, że książka jest dopracowana, autor serwuje nam sporo ciekawostek.

Przyznaję jednak, że w pewnym momencie trochę ta historia zaczęła mnie męczyć. Tu wszystko dzieje się tak szybko, ciągłe tajemnice robią mętlik w głowie i nadmiar informacji zaczął mnie przytłaczać. Jest też trochę za bardzo filozoficznie. Zauważyłam też, że autor pisze według pewnego schematu. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu na książki pana Browna mam ogromny apetyt i kolejna już czeka na przeczytanie.


10 komentarzy :

 1. Klimaty nie moje, ale mąż bardzo lubi takie historie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie mąż powinien być zadowolony:)

   Usuń
 2. Oj coś czuja mam, że nie moja bajka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, na Browna trzeba mieć po prostu ochotę i trzeba lubić takie klimaty, bo nie każdemu one do gustu przypadną:)

   Usuń
 3. Nie czytałam żadnej książki Dana Browna, ale wiele o nim słyszałam i wiem, że to idealnie moje klimaty - zagadki, tajemnicze morderstwa, elementy historii. Od bardzo dawna chcę przeczytać chociażby ,,Kod da Vinci" albo ,,Inferno", ale ciągle mi gdzieś umyka. Muszę w końcu na poważnie się za to zabrać, bo książki Browna cieszą się bardzo dobrymi opiniami. :)
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie na rozdanie (dzisiaj ostatni dzień!)
  Dominika z Books of Souls

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie szybko sięgaj po Browna:)

   Usuń
 4. Ja lubię ten nadmiar tajemnic, zwrotów akcji i celowe wprowadzenie w błąd. Jeżeli chodzi o Dana Browna, mam do nadrobienia tylko "Inferno". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja "Inferno" już przeczytałam, ale przede mną jeszcze "Anioły i demony":)

   Usuń
  2. :) Tak trochę od tyłu czytasz :D Ale w sumie to nie ma takiego znaczenia :D Ja również muszę nadrobić tylko Inferno :D Uwielbiam Browna i Langdona

   Usuń
 5. Nie czytałam ani jednej książki tego autora, ale od dłuższego czasu myślę o tym aby to zmienić. Chyba w końcu się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka