29.10.2016

Językowo: English Matters - New York - The city that never sleeps (Wydanie specjalne)

Na blogu regularnie pojawiają się recenzje magazynu English Matters. Jest to dwumiesięcznik, ale co jakiś czas ukazują się tematyczne wydania specjalne. "New York - The City That Never Sleeps" poświęcone zostało w całości, tak jak sugeruje już sam tytuł, Nowemu Jorkowi.  I cieszy mnie to bardzo, bo miasto to zawsze mnie fascynowało swoim ogromem.


Wydania specjalne nie różnią się zbytnio od zwykłych wydań, jeśli chodzi o kategorie:

W This and That zobaczymy, jakie są symbole Nowego Jorku, poznamy też kilka ciekawostek oraz przeczytamy o specjalnej karcie, która umożliwia korzystanie z wielu atrakcji, często z uniknięciem kolejek.

W dziale People and Lifestyle spotkamy się ze znanym serialem "Seks w wielkim mieście" oraz dowiemy się czegoś więcej o Carrie Bradshaw - jednej z głównych bohaterek. Następnie trochę o faktach i mitach dotyczących Nowego Jorku oraz  kilka króciutkich życiorysów znanych nowojorczyków (m.in. Calvin Klein, Woody Allen, czy Derek Jeter). A na koniec w tym dziale wywiad z z Ewą Buono, która mieszka w Nowym Jorku od ponad 15 lat. (To zdecydowane mój ulubiony artykuł z tego numeru!)


Następnie trochę historii, ale to już w dziale Culture. Na początek trochę o mężczyznach, którzy przyczynili się do powstania Nowego Jorku, a potem poważniejszy artykuł, bo o atakach terrorystycznych na World Trade Center, które miały miejsce w 2001 roku.

Z kolei w Conversation Matters czeka na nas mnóstwo przydatnych zwrotów, które warto znać, będąc chociażby na wycieczce w Nowym Jorku.


Dział Travel należy do moich ulubionych, więc ucieszyły mnie aż dwa artykuły w tym numerze. W pierwszym z nich możemy przeczytać o atrakcjach turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć, będąc w Nowym Jorku. Drugi zaś pokazuje, że NY to nie tylko ogromne, zatłoczone miasto, ale też miejsce, w którym można odpocząć, patrząc na cuda natury.


Nowy Jork to miejsce, które kojarzy mi się z imprezami. Warto więc wiedzieć, gdzie można się udać, by trochę się rozerwać. O tym w dziale Leisure.

A na koniec muzycznie, bo czeka na nas analiza utworu "New York City" Lenny'ego Kravitza. Posłuchajcie;)


  Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

A może są tu osoby, które uczą się niemieckiego? Dla nich wydawnictwo również przygotowało wydanie specjalne, ale poświęcone praktycznej stronie języka biznesowego:

Więcej informacji tutaj: KLIK

Więcej postów dotyczących nauki języków znajdziecie w kąciku językowym - KLIK


2 komentarze :

  1. Chciałabym tam kiedyś pojechać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja spasuje, ale polecę mojej kuzynce, bo ona czasem podczytuje obcojęzyczne magazyny.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka