16.10.2016

Magda Omilianowicz - Bestia. Studium zła

Tytuł: "Bestia. Studium zła"
Autor: Magda Omilianowicz
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Od deski do deski
Seria: Na F/Aktach
Bestia. Wampir z Bytowa. Popełnił przynajmniej 67 morderstw, głównie kobiet, jednak ostatecznie skazany został za jedno. Sprawca? Leszek Pękalski. Wyrok? 25 lat więzienia i wyjście na wolność w 2019 roku...

Tematyka zbrodni zawsze mnie fascynowała, stąd też moje zainteresowanie wszelkimi thrillerami psychologicznymi. Tylko, że inaczej czyta się powieść fikcyjną, a inaczej reportaż o prawdziwym zwyrodnialcu i szaleńcu, który już wkrótce może znów być na wolności, no chyba, że tzw. "ustawa o bestiach" pozwoli zatrzymać go dalej w zamknięciu.

Leszek Pękalski. Z pozoru niewinna sierota, biedak, zaniedbany brudas, który zamiast strachu wzbudza raczej współczucie. Mężczyzna od zawsze pragnął ciepła i miłości, a tego nigdy nie zaznał, był popychadłem od najmłodszych lat. Pragnął kobiet, pragnął seksu. I ten seks najpierw kulturalnie kobietom proponował, naiwnie myśląc swoim chorym umysłem, że tak się to robi i że każda będzie chętna. Ale nie były i musiały ponieść karę. W rzeczywistości Pękalski to świetny manipulant i bestia, której postępowania nie da się zrozumieć i zaakceptować. Nie oczekujmy od niego też skruchy i wyrzutów sumienia. A teraz wyobraźcie sobie, że w 2019 roku może być na wolności. I to nie żart. Bo Pękalski to nie postać fikcyjna, to nie wymysł autorki. Wyjdzie i co dalej? Specjaliści są zdania, że będzie zabijał dalej i nic go nie powstrzyma.

Tak naprawdę to tutaj powinnam skończyć i tak też zrobię. Zachęcę Was jedynie do przeczytania tego przerażającego reportażu, po którym długo się nie otrząśniecie. Warto przeczytać tę książkę także dla przestrogi, by się przekonać, że czasami groźni ludzie wcale na takich nie wyglądają i zachowują pozory normalności i spokoju.

4 komentarze :

 1. Namówiłaś. Miałam zamiar się za nią zabrać, więc zapisuję sobie tą pozycję na listopad:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam historię tego człowieka. Wzbudza we mnie mieszane uczucia. Chętnie przeczytam tę książkę...


  _________________________________
  http://bit.ly/2evt5D1

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna mam wielką, przeogromną ochotę na ten reportaż.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mną ta książka ogromnie wstrząsnęła...

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka