13.11.2016

Kathrin Lange- Serce z popiołu


Tytuł: "Serce z popiołu"
Autor: Kathrin Lange
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Muza
Tom: III

Przez długi czas byłam przekonana, że nie przeczytam tej części, bo zniechęciłam się okropnie drugim tomem. Przeczytałam jednak kilka recenzji i stwierdziłam, że może jednak warto dać autorce jeszcze jedną szansę. Nie ukrywam, że byłam też ciekawa finału tej historii. Czy "Serce z popiołu" spełniło moje oczekiwania?

Charlie żyje. Ta wiadomość zaszokowała wszystkich. I chociaż wydawać by się mogło, że teraz życie Juli i Dawida może wrócić na dobre tory, bo chłopak nie musi się już obwiniać o jej śmierć, to wcale tak nie jest. Charlie nie odpuszcza i postanawia odzyskać byłego narzeczonego, nie zważając na nic. Duch Madeleine Bower także nie daje spokoju Juli, wpędzając ją w coraz większy obłęd...
Czy ta historia może skończyć się szczęśliwie?

Pierwszy tom podobał mi się bardzo, drugi za to okazał się kompletnym rozczarowaniem, bo było nudno i autorka się powtarzała. Nic więc dziwnego, że niekoniecznie ciągnęło mnie do finału tej historii. Niestety nie mogę powiedzieć, że "Serce z popiołu" mnie oczarowało. Liczyłam na to, że spotkam się tutaj z klimatem, który zastałam w pierwszym tomie. Ale się przeliczyłam. Generalnie nie jest źle, ale w dalszym ciągu odnoszę wrażenie, że autorka momentami za bardzo wszystko przeciągała i korzystała z tego, co już było. W pewnym momencie ten obłęd Juli zaczął mnie męczyć, bo ileż można czytać o tym samym. No właśnie. Nie wiem, czy autorce zabrakło pomysłów, czy co się stało, ale w porównaniu z pierwszym tomem, to jest przeciętnie. Pomysł był świetny, ale z wykonaniem niestety jest już gorzej. Gdzieś autorka się chyba po drodze pogubiła. Ja niestety i tym razem jestem na nie.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Muza oraz Business&Culture.


2 komentarze :

  1. Często jest tak, że mamy autorów tylko jednej dobrej powieści. tak było z autorką "Przeminęło z wiatrem" a osobiście znam jeszcze paru autorów, którzy jak dla mnie napisali tylko jedna dobrą książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej serii i jakoś chyba mnie do niej nie ciągnie. Ale fajnie, że Tobie udało się przeczytać wszystkie tomy. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka