23.07.2017

Raphaëlle Giordano- Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno


Tytuł: "Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno"
Autor: Raphaëlle Giordano
Ilość stron: 272
Wydawnictwo: Muza

Wydawać by się mogło, że trzydziestoośmioletnia Camille ma wszystko, czego można pragnąć; rodzinę, dobrze płatną pracę i ustabilizowane życie. To jednak tylko pozory, bo w głębi jest nieszczęśliwa, czuje, że jej życie nie jest na właściwych torach, zaczyna popadać w depresję i coraz większą frustrację.

Aż pewnego dnia na jej drodze staje rutynolog Claude, który oferuje jej swoją pomoc w uporządkowaniu życia i osiągnięcia celów, z czego kobieta chętnie skorzysta. Do czego doprowadzi ją to spotkanie? Czy uda jej się zmienić swoje życie?

"Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno" niewątpliwie wyróżnia się spośród typowych poradników i może dzięki temu trafi do większej ilości odbiorców - wszak niektórzy, na samą myśl o sięgnięciu po książkę z tego gatunku, są zniechęceni. A tutaj mamy historię zwyczajnej kobiety, z pozoru szczęśliwej i spełnionej, ale w rzeczywistości zmęczonej życiem i z poczuciem beznadziei. Być może dla wielu z nas brzmi to znajomo i utożsamimy się z główną bohaterką.

Żeby jednak nie było tak kolorowo, to muszę przyczepić się do formy tej książki. Pomysł był naprawdę świetny, ale zastanawiam się, czy jednak nie lepiej byłoby zostać przy tradycyjnym poradniku. Widać, że autorka ma odpowiednie doświadczenie i zna się na rzeczy, ale z książką fabularną nie do końca jej wyszło; miejscami jest niedopracowana , wypadałoby też popracować nad akcją i stworzyć jednak coś bardziej angażującego dla czytelnika. Ja odnoszę wrażenie, jakby to poradnik został trochę nieudolnie przerobiony na powieść fabularną.

Podsumowując. Nie jestem na nie, bo książkę mimo wszystko czytało mi się całkiem przyjemnie, kilka pomysłów w niej zawartych bardzo mi się spodobało i poczułam się zainspirowana do działania. Pomimo że jest to lekka obyczajówka to jednak ma przesłanie i można coś z niej wynieść i być może wprowadzić jakieś zmiany w swoim życiu.

Za egzemplarz dziękuję Business&Culture oraz wydawnictwu Muza. 

5 komentarzy :

 1. Generalnie chętnie sięgam po poradniki na temat szczęśliwego życia i nigdy wcześniej nie spotkałam się z formą zwykłej powieści. Mogłoby mi się spodobać ;)

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za poradnikami, jednak pomysł na powieść fabularną mnie zachęca. Szkoda tylko, że takie osadzenie nie wyszło tytułowi na dobre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spodziewałam się po tej książce efektu łał. Widać sie myliłam :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie sięgam po takie książki. Tej jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. oooo :0 brzmi interesująco ;) jeśli gdzieś na nią trafię z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka