29.12.2017

Z książką zawsze i wszędzie - aplikacja EmpikGOEmpikGo to nowa aplikacja od Empik, która pozwala na czytanie ebooków i słuchanie audiobooków wszędzie tam, gdzie mamy ze sobą telefony komórkowe. Brzmi świetnie, prawda?

Ze względu na ograniczoną ilość czasu i wieczne zabieganie, zabieram ze sobą książkę wszędzie, gdzie tylko wiem, że będę mogła do niej zerknąć. Czasami jednak taszczenie ze sobą opasłych tomisk jest niewygodne, a i do bardzo małej torebki czytnik też się nie mieści. Telefon za to mam zawsze przy sobie, więc czemu by nie wykorzystać go w roli czytnika albo jako odtwarzacza audiobooków?

Aplikacja EmpikGO to dla mnie świetne rozwiązanie. Gdy jeżdżę autem, włączam sobie do słuchania audiobooki - w ten sposób nie marnuję czasu, a przy okazji często też się uczę, wybierając coś do nauki języka angielskiego. Tak samo robię, gdy prasuję, gotuję, sprzątam, idę na zakupy, czy samotny spacer.
Jeśli zaś chodzi o e-booki to  czytam w kolejce do lekarza albo gdy mam chwilę wolnego w szkole. Wiecie, dla mola książkowego każda okazja do sięgnięcia po książkę jest dobra.
Aplikacja EmpikGO jest prosta w obsłudze, bardzo minimalistyczna i dostępna zarówno na androidy i iOS. Wystarczy tylko pobrać ją z iTunes lub Google Play, zalogować danymi z konta empik.com lub utworzyć nowe konto, wybrać interesujące nas książki/audiobooki i gotowe.

Wybór dostępnych książek i audiobooków jest ogromny, więc jest w czym wybierać. Podobno jest to 50 000 e-booków i 6 000 audiobooków.

Co mnie ucieszyło to możliwość ustawienia aplikacji pod swoje czytelnicze preferencje. W przypadku audiobooków można zmienić tempo odtwarzania (przyspieszenie), a w e-bookach możliwa jest zmiana tła, rozmiaru i rodzaju czcionki.

Na ogół audiobooki wymagają dostępu do internetu, czy to przed wifi, czy przez transfer danych. Można to oczywiście obejść, ściągając uprzednio pliki, które potem można otworzyć w trybie offline.

Strona aplikacji - KLIK

4 komentarze :

 1. Bardzo ciekawa jest ta aplikacja. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedziałem o tym że przygotowują taką aplikację i teraz cieszę się, że w końcu jest!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą aplikacją ;)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka