04.01.2018

Pierre Lemaitre - Ślubna suknia


Tytuł: "Ślubna suknia"
Autor: Pierre Lemaitre
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Muza
Sophie pracuje jako opiekunka do dziecka w zamożnej rodzinie. Od pewnego czasu dzieje się z nią coś dziwnego; gubi różne rzeczy, zaczyna popadać w depresję, nie pamięta pewnych wydarzeń, nie jest sobą. Ale to jeszcze nic. Prawdziwe problemy zaczynają się, gdy Sophie odnajduje zwłoki swojego podopiecznego. Przerażona kobieta ucieka...

Ta książka jest naprawdę genialna! To naprawdę mocny thriller psychologiczny, który nie pozwala na chwilę wytchnienia. Chociaż to, co dzieje się na początkowych stronach, to jeden wielki chaos i nie do końca wiadomo, jak to wszystko interpretować, to warto czytać dalej, bo jest tylko ciekawiej i zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. A zakończenie już w ogóle jest bardzo zaskakujące i podnoszące poziom książki na jeszcze wyższy. Pierre Lemaitre po raz kolejny mnie nie zawiódł; dał mi powieść zaskakującą i przede wszystkim oryginalną. Tego mi było trzeba!

Czytając tę książkę trzeba liczyć się z nadmiarem emocji. Ja podczas lektury ciągle czułam jakiś taki niepokój, może i lekki strach, gdy czytałam o tym, co działo się z główną bohaterką, jak stopniowo popadała w obłęd. Autor w przerażający sposób pokazuje, jak łatwo można manipulować drugim człowiekiem i przejąć kontrolę nad czyimś życiem.

Ja muszę koniecznie szybko nadrobić zaległości i przeczytać wszystkie jego pozostałe książki, których jeszcze nie miałam okazji poznać.

8 komentarzy :

 1. Mam chyba na półce jakąś książkę tego autora i widzę, że muszę ją w końcu przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie emocje podczas czytania thrillera są dobre;D Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże, ta książka leży już u mnie tak dlugo, że aż mi wstyd. Dziękuję, że mi o niej przypomniałaś.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja pierwsza książka autora. Genialna☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Zafascynowałaś mnie tą książką - koniecznie muszę sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja akurat ten nadmiar emocji to chętnie bym przyjęła :D Chociaż przyznam, że za thrillerami nie przepadam jakoś szczególnie to ten wygląda ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lemaitre to zdecydowanie gwarancja silnych emocji. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka